Oshtel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oshtel
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri [[Polonia]]
Kryetari i Bashkisë Piotr Grzymowicz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 87,89 km2
Popullsia 174 473 banorë
Dendësia 1985 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 10-001 deri 11-041
Prefiksi +89 nga Polonia
Faqja Zyrtare um.olsztyn.pl
Shënim: Koordinatat: 53° 47' V., 20° 30' L.

Oshtel (polonisht Tondokument Olsztyn) është kryeqyteti i Województwo warmińsko-mazurskie (Poloni).

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]