Osijeku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Osijek të bashkohen në një artikull të vetëm. {{{2}}}


Osjeku
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Kroacia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 169 km2

Osijeku, (hung.. Еszék/Osziék, gjerm.. Esseg), është qytet në Kroaci.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]