Oskar Dressel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Oskar Dressel lindi 19 shtator 1865 në Sonneberg, Gjermani dhe 12 shkurt 1941 në Bonn. Ishte kimiste gjermane.