Osnes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Osnes
Komunë
noform
Pamje nga Osnes
Stema_figura
Vendndodhja
Osnes is located in Franca
Osnes
Osnes
49°39′20″V 5°09′45″L / 49.655555555556°V 5.1625°L / 49.655555555556; 5.1625Koordinatat: 49°39′20″V 5°09′45″L / 49.655555555556°V 5.1625°L / 49.655555555556; 5.1625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.89 km2
Popullsia 228 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08110
INSEE 08336


Osnes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Osnes ka një popullsi prej 228 banorë dhe sipërfaqe 5.89 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Osnes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale