Ostrosi i Madh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ostros i Madh
Popullsia
 • Gjithsej654

Ostros i Madh, (malazezisht: Велики Острос/Veliki Ostros) është vendbanim në Komunën e TivaritMal të Zi.

Gjeografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Popullsia Lëvizja e pop. gjatë shek. të XX-të
1948 601
1953 575
1961 611
1971 638
1981 639
1991 623
2003 654

Sipas rezultateve preliminare të regjistrimit të popullsisë së Malit të Zi, Ostrosi i Madh ka pasur 342 banor, 133 ekonomi familjare dhe 147 banesa.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]