Otos, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Otos, Valencia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Otos, Valencia is located in Spanjë
Otos, Valencia
Otos, Valencia

Koordinatat: 38°51′15″V 0°26′41″P / 38.85417°V 0.44472°P / 38.85417; -0.44472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Emilio José Mira Quilis
Partia IdPV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.1 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 503 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Otosí/na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46844
Koordinatat 38° 51′ 15″ Veri

0° 26′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.otos.es


Otos, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Otos, Valencia ka 503 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]