Otterbein, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Otterbein, Indiana
Anglisht : Otterbein, Indiana
qytet
noform
The view north along Main Street.
Vendndodhja
Otterbein, Indiana is located in SHBA
Otterbein, Indiana
Otterbein, Indiana

Koordinatat: 40°29′20″V 87°5′43″P / 40.48889°V 87.09528°P / 40.48889; -87.09528

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Benton, Tippecanoe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.58 km2
 •  tokësore 1.58 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 215 m (m.n.d.)
Popullsia 1262 banorë (2010)
Dendësia 798.8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EST-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47970
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 29′ 20″ Veri

87° 5′ 43″ Perëndim

Otterbein, Indiana (Otterbein, Indiana) është një qytet në qarkun Benton, Tippecanoeshtetit federal Indiana, SHBA. Në Otterbein, Indiana jetojnë 1262 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 798.8 banor/km2 (2068.9 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 1.58 km2 (0.61 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 215 m (705 ft). [1]|title=USGS detail on Otterbein|accessdate=2007-10-03}}</ref>

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Otterbein, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale