Oulches-la-Vallée-Foulon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oulches-la-Vallée-Foulon
Komunë
noform
Pamje nga Oulches-la-Vallée-Foulon
Vendndodhja
Oulches-la-Vallée-Foulon is located in Franca
Oulches-la-Vallée-Foulon
Oulches-la-Vallée-Foulon
49°25′45″V 3°44′44″L / 49.429166666667°V 3.7455555555556°L / 49.429166666667; 3.7455555555556Koordinatat: 49°25′45″V 3°44′44″L / 49.429166666667°V 3.7455555555556°L / 49.429166666667; 3.7455555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.45 km2
Popullsia 91 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02578


Oulches-la-Vallée-Foulon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Oulches-la-Vallée-Foulon ka një popullsi prej 91 banorë dhe sipërfaqe 4.45 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Oulches-la-Vallée-Foulon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale