Oxford, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oxford, Indiana
Anglisht : Oxford, Indiana
qytet
noform
Smith Street near the town square.
Vendndodhja
Oxford, Indiana is located in SHBA
Oxford, Indiana
Oxford, Indiana

Koordinatat: 40°31′17″V 87°14′59″P / 40.52139°V 87.24972°P / 40.52139; -87.24972

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Benton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.4 km2
 •  tokësore 1.4 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 225 m (m.n.d.)
Popullsia 1162 banorë (2010)
Dendësia 830.9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1843
Zona Kohore EST-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47971
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 31′ 17″ Veri

87° 14′ 59″ Perëndim

Oxford, Indiana (Oxford, Indiana) është një qytet në qarkun Bentonshtetit federal Indiana, SHBA. Në Oxford, Indiana jetojnë 1162 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 830.9 banor/km2 (2151.9 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 1.4 km2 (0.54 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 225 m (738 ft). [1]|title=USGS detail on Oxford|accessdate=2007-10-03}}</ref>

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Oxford, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale