Ozieri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ozieri
Popullsia
 • Gjithsej10,602
{{{postal_code_type}}}
  07014
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Ozieri (Otièri) është një komunë në Italiprovincën Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 252.13 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 390 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 10.602 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016 Arkivuar 11 mars 2019 tek Wayback Machine

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ozieri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale