Pârgăreşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pârgăreşti
Komunë
Vendndodhja
Pârgăreşti is located in Rumania
Pârgăreşti
Pârgăreşti

Koordinatat: 46°15′0″V 26°39′0″L / 46.25000°V 26.65000°L / 46.25000; 26.65000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja ? [1] km2
Popullsia 4.889 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bahna, Nicoreşti, Pârâu Boghii, Pârgăreşti dhe Satu Nou.
Koordinatat 46° 15′ 0″ Veri

26° 39′ 0″ Lindje

Pârgăreşti është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 4.889 banorësh dhe sipërfaqe ? km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bahna, Nicoreşti, Pârâu Boghii, Pârgăreşti dhe Satu Nou..

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)