Pälkäne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pälkäne
Pälkäneen kunta
Komunë
noform
Ruins of the medieval church in Pälkäne
Stema_figura
Vendndodhja
Pälkäne is located in Finlanda
Pälkäne
Pälkäne
Vendndodhja e Pälkäne në Finlandë

Koordinatat: 61°20.3′V 24°16′L / 61.3383°V 24.267°L / 61.3383; 24.267

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Pirkanmaa
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Esko Arasalo
Të dhëna të tjera
Themelimi 1866
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.palkane.fi

Pälkäne (finlandisht: Pälkäneen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]