Jump to content

Përdoruesi diskutim:AT44

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin AT44. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Faqja ime Faqja e diskutimeve Kontribute Projekte Vegla Admin


Zhbamjet kompulsive dhe anshmeria mbi artikujt e Trebeshines[Redakto nëpërmjet kodit]

Mirembrama @AT44,, po te shkruej ketu mbasi pashe kuvendimin qe kishit ba me Udhen ne faqen e tij te diskutimeve. Mendova se asht e pershtatshme me kerkue vemendjen tande mbi kete çeshtje, si zanatçi i vjeter qe je dhe ma i kalitun me wiki-n dhe neutralitetin e kerkuem: Udha pa argumenta te pakontestueshem ka manine me e vulose kudo origjinen e Trebeshines, ne kryevargun e çdo artikulli lidhun me te. Origjine e cila s'asht asgja tjeter veçse nje pohim i shumefishte, as i vertetuem ne nivel dokumentacioni apo gjurme hajatesh/bamiresish te tipit xhami, furre buke, çezme apo ure. Me sa kuptova nga kuvendimi juej, Udha vuen nga nje lloj nacionalizmi te tejzellshem ballkanik dhe i duket Kadareja dhe çdo antiTrebeshinas si zadhanesit e se vertetes lidhun me Kasemin. Kerkoj ndihmen dhe mbikeqyrjen tande per me e mbikeqyre çeshtjen e ketij artikullit dhe vete Trebeshines. Kur te kesh kohe. Me respekt siç vetem Shkodra ka per Ulqinin --S. Saiti (diskutimet) 24 dhjetor 2017 02:48 (CET)[përgjigjuni]

@Hatake,Shumicën e kuvendimeve i fshij pas një kohe, ndaj fakti që ke hy në historinë e Diskutimeve të mia dhe i ke lexu të gjitha dëshmon që je stalker. (Sa për sqarim, ky redaktim këtu u shfaq te Ndryshimet e Fundit dhe e pashë meqë pak çaste më parë më kishte bezdisur në profilin tim). Ti je bllokuar 3 herë për shkak të sulmeve personale ndaj meje dhe po vazhdon të më bezdisësh përkundër kërkesave të mia të përsëritura që të më lësh të qetë1. Në vend që të merresh me "Nacionalizmin" tim, reflekto për veprimet e tua destruktive në Wikipedia.
@AT44,kërkoj ndjesë për ndërhyrjen, por mu duk e nevojshme ta bëja kur pashë postimin e këtij përdoruesit problematik.--Udha (diskutimet) 24 dhjetor 2017 03:09 (CET)[përgjigjuni]
@Hatake,@Udha, Përshëndetje, një vit të ri të mbarë të dyve. Më vjen keq që kemi kësi lloj debatesh në Wiki, por preferoj të mos mbaj anë. Nuk jam i informuar se kush është K. Trebeshina dhe shumë pak kam dëgjuar për I. Kadarenë. Prandaj më mirë do ishte të mos jap asnjë mendim.--AT44 (diskutimet) 1 janar 2018 11:21 (CET)[përgjigjuni]
Te falem nderes per pergjigjen. Vit te mbare. --S. Saiti (diskutimet) 1 janar 2018 12:09 (CET)[përgjigjuni]

Faqja Misto Treska https://sq.wikipedia.org/wiki/Misto_Treska Pershendetje i nderuar, Pas shume e shume ankesash qe nuk me jane marre parasysh, po ju lutem te merrni masa ne faqen “Misto Treska” https://sq.wikipedia.org/wiki/Misto_Treska ; ku individi “Zall-herr” i vertetuar si sock-puppet i 15-te i famekeqit “Hatake”, vijon te vandalizoje artikullin duke fshire material te referencuar ku pasqyrohen vlerat e figures se Treskes dhe baltos me dashakeqesi imazhin e tij duke e mbingarkuar me çeshtje politike te kohes se diktatures. Une nuk i kam fshire kurregje, te tera le te pasqyrohen, ama mos te fshijë kontributet me referencat perkatese. Perpiqem vetem t’i bej rikthim në versionin e shqyrtuar nga administratori 1|2|3k, i cili fatkeqesisht per arsye qe nuk i njoh refuzon te degjoje dhe vijon te mbeshtese Zall-herrin duke i lene dore te lire ne cdo artikull si kontrollor sipas qejfit dhe duke bllokuar cdokend tjeter qe e kundershton ate. Ju kerkoj mbrojtje te artikullit nga sulmet vandale të nekrofilit Sait Saiti që heq material të referencuar, fshin kontributet dhe i mbulon me pisllëkun e urrejtjes së tij personale ndaj familjes Treska (lutem shikoni fyerjet që janë ruajtur prej fundit të Marsit të shkuar, ne ndryshimet qe bente me IP), me synim baltosjen e figurës së Misto Treskës. Konflikt i paster interesi, lufte personale, sulme vandale dhe zhberje kontributesh. Ju lutem te merrni masa pasi keshtu eshte e pamundur te vijohet. Ju falenderoj paraprakisht

Editing News #1—2018[Redakto nëpërmjet kodit]

2 mars 2018 21:54 (CET)

A mund ta zhvendosës puma te kuguari?? Puma eshte gjini kafshes si psh. Panthera tigris, panthera leo etj. Do krijoj nje faq me gjinine e pumes ku perfshihet vete kuguari.... Kam pasur nje arsye te forte qe e zhvendosa .... Punetor i Rregullt5 (diskutimet) 20 qershor 2018 18:07 (CEST)[përgjigjuni]

Në gjuhën shqipe lloji Puma concolor njihet si Puma e jo si Kuguari. Nësë dëshiron të krijosh artikullin për Pumën si gjini mund ta krijosh këtu Puma (gjini). Dhe nëse mundësh të ma përkujtosh arsyen e fortë të të zhvendosurit.--AT44 (diskutimet) 20 qershor 2018 21:15 (CEST)[përgjigjuni]

A mund të me tregosh se si të shkruaj nentitujt e artikujve poshte titujve te artikujve...? Punëtor i Rregullt (diskutimet) 27 qershor 2018 16:53 (CEST)[përgjigjuni]

Ma sqaro çfarë do të shkruar sepse nuk kuptoj, por sipas gjasave mendon për përmbajtjen e cila krijohet automatikisht në fillim.--AT44 (diskutimet) 28 qershor 2018 11:14 (CEST)[përgjigjuni]

"Artikulli i javës"[Redakto nëpërmjet kodit]

Besoj se "Tigri kundër luanit" duhet të jetë artikulli i javës. Është jashtëzakonisht i mirë referencuar. Vetëm shikoje! Punëtor i Rregullt (diskutimet) 27 qershor 2018 23:01 (CEST)[përgjigjuni]

Editing News #2—2018[Redakto nëpërmjet kodit]

2 nëntor 2018 15:15 (CET)
Pershendejte @AT44,. A do të më bënit një redaktor? Unë vetëm i korrigjoj emrat e faqes jo-shqiptare.--Sonra Mint (diskutimet) 5 nëntor 2018 13:14 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje! :)

Së bashku me @Βατο, kemi punuar për të rigjallëruar projektin e çmimeve në Wikipedia-n shqip, siç lajmëruam dhe në Kuvend. Pas çmimeve, do të doja të punoja me dekoratat për të rigjallëruar dhe projektin e tyre. Mbase dhe Bato mund të bashkohet. Vlerësime të tilla si çmimet e dekoratat në projekte vullnetare janë nga gjërat më të rëndësishme për sa i përket motivimit dhe shpirtit të komunitetit. (Personalisht, akoma e mbaj mend një dekoratë për pastrim që kam marrë para shumë kohësh këtu edhe pse ishte "thjesht një shënim virtual".) Po rendis më poshtë punët për tu ndërmarrë në projektin e rigjallërimit në fjalë:

  1. Caktimi i stampës Dekorata si Historike. Stampë e vjetruar me vlerë historike për të treguar zanafillën e projektit.  U bë!
  2. Krijimi i stampave përkatëse për dekorata sipas një standardi të caktuar.  U bë!
  3. Përcaktimi i kushteve për dhurimin e tyre.  U bë!
  4. Krijimi i një faqeje në hapësirën Wikipedia që shpjegon dhe përmbledh të gjitha stampat e dekoratave.  U bë!

Duke qenë se lexova pseudonimin tuaj te faqja e stampës aktuale mendova t'ju thoja përpara se të nisja punë. Nëse doni të përfshiheni personalisht jeni më se të mirëpritur.

Me respekt, Klein Muçi (diskutimet) 5 mars 2019 16:43 (CET)[përgjigjuni]

Lajmëroj se puna është përfunduar tërësisht.
Faqet e krijuara nga puna e bërë:
Prezantimi i projektit të vlerësimeve do të bëhet së shpejti në Kuvend së bashku me një ftesë për popullarizimin e tij. - Klein Muçi (diskutimet) 4 prill 2019 15:07 (CEST)[përgjigjuni]


Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar për të verifikuar dëshirën tuaj për të vepruar si ambasador i Wikipedia-s shqip në lidhje me gjuhët që keni zgjedhur te faqja Wikipedia:Ambasadat. Faqja në fjalë do të pësojë së shpejti disa ndryshime në organizim si pjesë e programit standardizues ndërwiki të ndërmarrë nga unë. Modeli përfundimtar i saj do të jetë i ngjashëm me faqen këtu. Të lutem, lexo me kujdes hyrjen te faqja në fjalë dhe përgjigju poshtë këtij mesazhi nëse dëshiron të vazhdosh të jesh ambasador, dhe nëse po, përcakto gjuhët. Një mungesë e përgjigjes tënde për më shumë se 1 javë nga data e dërgimit të mesazhit do të nënkuptojë refuzimin e detyrës së ambasadorit. Kini parasysh se mesazhi në fjalë vlen vetëm për ambasadorët e parë që do të mbarten në versionin e ri të faqes nga faqja aktuale. Pasi ndryshimet të kenë përfunduar çdokush mund të shtojë dhe heqë lirisht emrin e tij nga lista e ambasadorëve. - Klein Muçi (diskutimet) 21 maj 2019 18:18 (CEST)[përgjigjuni]

Editing News #1—July 2019[Redakto nëpërmjet kodit]

23 korrik 2019 20:33 (CEST)

Editing News #2 – Mobile editing and talk pages[Redakto nëpërmjet kodit]

29 tetor 2019 12:11 (CET)

Editing news 2020 #1 – Discussion tools[Redakto nëpërmjet kodit]

8 prill 2020 21:05 (CEST)

Editing news 2020 #2[Redakto nëpërmjet kodit]

17 qershor 2020 22:29 (CEST)

Editing news 2020 #3[Redakto nëpërmjet kodit]

9 korrik 2020 14:48 (CEST)

Editing news 2020 #4[Redakto nëpërmjet kodit]

31 gusht 2020 17:11 (CEST)

Editing news 2021 #1[Redakto nëpërmjet kodit]

21 janar 2021 19:38 (CET)

Editing news 2021 #2[Redakto nëpërmjet kodit]

24 qershor 2021 16:12 (CEST)

How we will see unregistered users[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi!

You get this message because you are an admin on a Wikimedia wiki.

When someone edits a Wikimedia wiki without being logged in today, we show their IP address. As you may already know, we will not be able to do this in the future. This is a decision by the Wikimedia Foundation Legal department, because norms and regulations for privacy online have changed.

Instead of the IP we will show a masked identity. You as an admin will still be able to access the IP. There will also be a new user right for those who need to see the full IPs of unregistered users to fight vandalism, harassment and spam without being admins. Patrollers will also see part of the IP even without this user right. We are also working on better tools to help.

If you have not seen it before, you can read more on Meta. If you want to make sure you don’t miss technical changes on the Wikimedia wikis, you can subscribe to the weekly technical newsletter.

We have two suggested ways this identity could work. We would appreciate your feedback on which way you think would work best for you and your wiki, now and in the future. You can let us know on the talk page. You can write in your language. The suggestions were posted in October and we will decide after 17 January.

Thank you. /Johan (WMF)

4 janar 2022 19:19 (CET)

Përshëndetje!

Ky është një mesazh automatik i dërguar te të gjithë kontrolluesit shqipfolës që kanë qenë aktivë së fundmi. Aktualisht në listën e faqeve me ndryshime në pritje gjenden rreth 4000 faqe, disa prej tyre në pritje për më shumë se 1 viti. Kontrollimi i ndryshimeve në pritje është një nga përgjegjësitë bazë të çdo komuniteti Wiki kështu që ju ftojmë të ndihmoni ta zbrazim atë listë. Lista mund të gjendet këtu. - MediaWiki message delivery (diskutimet) 16 mars 2022 15:04 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje, ju bëni përkthime mjaft të mira. A doni ta përktheni artikullin en:Kaloutsiani MosqueXhamia e Kalluçës, en:Veli Pasha Mosque (Ioannina)Xhamia e Veli Pashës, en:Rokka MosqueXhamia Roka, en:Faik Pasha MosqueXhamia e Faik Pashës, en:Feyzullah MosqueXhamia e Fejzullahut, en:Sultan Mehmed Mosque, ArtaXhamia e Sulltan Mehmetit, en:Kursum Mosque, KastoriaXhamia Kurshumli, en:Yeni Mosque, EdessaXhamia e Re (Vodenë), en:Elassona MosqueXhamia e Muharrem Pashës, en:Bayrakli Mosque, LarissaXhamia e Bajraklisë, en:Yeni Mosque, LarissaXhamia e Re (Larisa), en:Parthenon mosqueXhamia e Partenonit, en:TokatTokad, en:SamsunSamsuni, en:AdapazarıAdapazari, en:SinopSinopi, en:ArtvinArtvini, en:I Corps (Ottoman Empire)Korpusi I, en:AshikArshik, en:joke shakaja, en:Aunthalla, en:Yugoslav government-in-exileQeveria jugosllave në mërgim, en:Socialist Party of SerbiaPartia Socialiste e Serbisë, en:Serbian Progressive PartyPartia Përparimtare Serbe, en:Mattressdyshek, en:Storeykati, en:YazidisJezidët, en:al-Jazariel-Xhezeriu, en:Cvetko VeljkovićCvetko Veljkoviq dhe en:Miodrag Krivokapić (actor)Miodrag Krivokapiq?--2003:E6:2F49:3100:F8EE:F772:73F1:435 22 prill 2022 16:11 (CEST)[përgjigjuni]

@AT44 Resnjari, Jo? 😢 --2A02:3102:6A55:FF8D:707F:FD60:95B1:8137 12 janar 2023 19:29 (CET)[përgjigjuni]

Mund të hiqni stampën e grisjes nga Hanllëku e Krimesë (dhe Hanati i Krimesë)? Artikulli është zgjeruar. Dhe a doni të hiqni mbrojtjen e faqes nga Kasëm Trebeshina dhe Esad pashë Toptani?--2003:E6:2F49:3100:3426:7523:4EEE:2666 30 prill 2022 23:12 (CEST)[përgjigjuni]

Jo? 🥺--2003:E6:2F49:3100:28D6:A256:178E:F28D 10 maj 2022 20:06 (CEST)[përgjigjuni]

Editing news 2022 #1[Redakto nëpërmjet kodit]

Read this in another languageSubscription list for this multilingual newsletter

New editors were more successful with this new tool.

The New topic tool helps editors create new ==Sections== on discussion pages. New editors are more successful with this new tool. You can read the report. Soon, the Editing team will offer this to all editors at the 20 Wikipedias that participated in the test. You will be able to turn it off at Special:Preferences#mw-prefsection-editing-discussion.

Whatamidoing (WMF) 2 maj 2022 20:43 (CEST)[përgjigjuni]

Medalje
Për punën e mirë që po bën në lidhje me artikujt për Malin e Zi në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Klein Muçi (diskutimet) 23 maj 2022 00:12 (CEST)[përgjigjuni]

@Klein Muçi, Faleminderit! --AT44 (diskutimet) 23 maj 2022 00:31 (CEST)[përgjigjuni]

Në lidhje me ndihmesën e madhe që po jep në çështje të ndryshme administrative dhe artikujt me tematikën e Malit të Zi. Kontributi yt disa vjeçar vlerësohet e rikthimi yt lë gjurmë. Faleminderit!

Medalje
Për punën e palodhur që po bën në Wikipedia. Vazhdo kështu!

Klein Muçi (diskutimet) 25 gusht 2022 01:23 (CEST)[përgjigjuni]

Editing news 2022 #2[Redakto nëpërmjet kodit]

Read this in another languageSubscription list for this multilingual newsletter

Graph showing 90-minute response time without the new tool and 39-minute response time with the tool
The [pajtohuni] button shortens response times.

The new [pajtohuni] button notifies people when someone replies to their comments. It helps newcomers get answers to their questions. People reply sooner. You can read the report. The Editing team is turning this tool on for everyone. You will be able to turn it off in your preferences.

Whatamidoing (WMF) 30 gusht 2022 01:35 (CEST)[përgjigjuni]

Wikipedia Artikull[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje, uroj te jesh mire!

Jam redaktore e re ne Wikipedia Shqip dhe me qejf te madh kam nisur te kontribuoj edhe une ne kete platforme. Keto dite kam perfunduar artikullin tim te pare per nje personazh publik por kam nevoje per ndihme... Nuk jam shume e sigurt se si mund te ngarkoj foto(media) ne faqen e artikullit qe kam shkruar. Gjithashtu, artikulli me rezulton i pashqyrtuar dhe kam lexuar qe kontrolluesit duhet ta shikojne me pas per ta konfirmuar ose jo ne menyre qe te behet artikull publik.

Eshte e mundur te kontrolloni artikullin tim? Nese ju duhen referenca dhe te dhena te tjera qe konfirmojne 100% qendrueshmerine e artikullit, te lutem me lajmero qe ti dergoj.Ne pritje te nje pergjigje!

Pune te mbare,

Stela Ontime.agency (diskutimet) 6 shkurt 2023 00:04 (CET)[përgjigjuni]

Ngarkimi i fotografive ne wikipeida[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje, une jam duke pergaditur nje artikull te ri per Xhemil Flukun, ballist i Partise Nacionale Demokratike por nuk ka asnje fotografi te disponueshme ne arkiva te wikipeidas dhe me duhet ti ngarkoj personalisht, ne qofte se dikush do te me ndihmonte do te isha shume falenderues. DinoGurgule (diskutimet) 7 shkurt 2023 08:05 (CET)[përgjigjuni]

Zgjedhjet për kujdestar[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, AT44! Si një nga administratorët aktualisht aktivë të Wikipedia-s shqip, të ftoj të lexosh këtë lajmërim në Kuvend nëse nuk e ke lexuar ende.

Faleminderit! :) - Klein Muçi (diskutimet) 7 shkurt 2023 14:39 (CET)[përgjigjuni]