Përdoruesi diskutim:Konti~sqwiki

  Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
  Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Konti~sqwiki. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
  Fillo një temë të re diskutimi.
  Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

  Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

  Më falë por unë nuk e di se kemi vendosur që të futen personat në kategori sipas kufinjëve administrativë të vendosur me dhunë. Përderisa nuk vendosim një gjë të tillë të mbetet mundësia të zgjedhës ose Jugosllavë ose Shqiptarë por Kosovarë nuk është as shtetësi as kombësi, për këtë arsye të lutem kthej katorizimet e bëra. Për sugjerime të kategorizmeve të tilla të lutem shtro propozimin në Kuvend--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 14 19:45 (UTC)

  Cfar kombesi?![Redakto nëpërmjet kodit]

  Nuk e di se cfar komplekse ke ti ose ciles shtetesi ti i vajton pas. Per mua eshte shpallur ne fillim te viteve 90-te Republika e Kosoves edhe nese nuk e pranojne nderkombetaret, nuk eshte problemi ime. Ti percaktoje per vete. siguisht qe ti ase nuk jeton ne kosove por ne vend te jashtem e po te duket vetja shume te menqur. shko e qihu me shtetsin jugosllave!!! a morre vesh e leme rehat me percaktimet e tuaja intividuale, se fale njerzve si ti ne jemi ende ne nje gjendje si kjo.

  Lexo tekstin mirë se çka ka shkru dhe mos e merr me të nxehtë. Ai thjeshtë nuk po të vend të ndahesh nga shqiptarët. --Armendi 2006 Maj 16 23:22 (UTC)

  Lehtë me mashtru veten[Redakto nëpërmjet kodit]

  Asht shumë lehtë me mashtru veten. Edhe mu mem shajt edhe ma lehtë, po bone letren ku të shkrunë shtetsia Kosovare dhe me njatë leter prezentohu në botë si prezentohet shtetasi i Shqipërisë. Mos bërtit para se me kalu lumin po mbledh energji e kalo lumin masanej të qoftë hallall. Kjo ke sa i përket botëkuptimeve. Sa i përket Enciklopedisë ajo i përbledhë të dhënat që janë fakte e jo dëshira. Ne këtu përshkak të mos pajtimit të gjendjes së dokumenteve të shkruara dhe gjendjes faktike që është në Kosovë nuk kemi vendosur që të bëhen klasifikimet shetrore por kombëtare. Nëse je i interesuar të punoshë në klasifikimet shtetrore urdhëro më tego, pastaj të tregoi se ku mund të gjeshë të dhëna për këtë po të lutem ke parasyshë se qëllmi është të jenë punime shkencore me të cilin mud të komunikojmë me botën dhe të mos bëjmë punë në moto " u knaqem pa na pa kërkushë " --Hipi Zhdripi 2006 Maj 16 23:35 (UTC)

  Upsss!!! Sa për të ndihmuar. Nëse ti disponon dokument të UNMIK-u (i cili në faktë vetë e theksonë që nuk prezenton shtetësinë) mund ta quashë veten si person pa shtetësi. Kjo është në fakt gjenda juridike dhe praktike në Kosovë. Sa për mu nuk është interesan për ka më konsideron ti, për mua është interesant përhapja e gjuhës shqipe dhe ngritja e nivelit të komunikimit ndër-shqiptarë. Me gjithë atë të faleminderit por ke parasyshë që edhe një fjalë e mirë kur filitet në vend të gabuar është gabim. Si është vendi duhet bërë edhe kuvendi. Kjo është enciklopedi nuk ka për qëllim ngritjen e moralit luftarak të popullsisë por ngritjen moralit shkencorë të popullssë --Hipi Zhdripi 2006 Maj 16 23:44 (UTC)

  Nuk ta zë për të madhe por të lutem nëse je aq i motivuar atëher shko dhe ndihmoje ilirin në enciklopedian në gjuhën angleze që së paku aty, aty, aty është vendi të ndërtosh dhe të prezentohesh si Kosovarë. Ruaj këto shamje se me siguri aty të duhen.--Hipi Zhdripi 2006 Maj 16 23:48 (UTC)

  Mua më the këtë shko e qihu me shtetsin jugosllave!!! a morre vesh e leme rehat me percaktimet e tuaja intividuale, se fale njerzve si ti ne jemi ende ne nje gjendje si kjo. Unë po të themë: Mos i mësho 31-shit po nxane një femen se ashtë ma lezet. Mi mëshu në dorë secili munet po me zonë femen soshtë kallaj. Besojë se po më kupton shumë mirë trim i trimave.--Hipi Zhdripi 2006 Maj 16 23:52 (UTC)

  Kategorit e personave[Redakto nëpërmjet kodit]

  Kategorizimi i personave bëhet sipas kombit. Për pjestarët e rajoneve duhet vendosur komuniteti i Wikipedias. Nëse përdoret kateogria Kosovarë duhet të përdoret edhe kategorit Dibran, Çamë, Labë, Dugagjinas, Mirditasë etj... (duhet me marrë një hartë se si ndahen rajonet) d.m.th sipas rajoneve se ku banojnë.--Hipi Zhdripi 2006 Maj 16 23:57 (UTC)

  Llogaria juaj do të riemërohet[Redakto nëpërmjet kodit]

  20 mars 2015 09:30 (CET)

  Renamed[Redakto nëpërmjet kodit]

  19 prill 2015 13:44 (CEST)