Përdoruesi diskutim:Puntori/Arkivi 007

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Puntori/Arkivi 007. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Bunter Teppich.JPG

ONLINE LINE
:- EMAIL: --> Nëse ndokush ju shqetëson, postoni ankesën tuaj këtu. : <-- EMAIL © Puntori
ARKIVI I DISKUTIMEVE: Arkiva:- Arkivi: 000 | 001 | 002 | 003 | 004 | 005 | 006 | 007
IslamSymbolAllahComp.PNG
Mecca.jpg
Albania stub.svg
Albania state emblem.png
Old timer structural worker.jpg
Negombo dutch canal.jpg
Modeli u dizajnua nga Puntori
MODELI ËSHTË I LIRUAR PËR PËRDORIM TË PËRGJITHSHËM

pyetje[Redakto nëpërmjet kodit]

Do të bëja një kërkesë ne lidhje me edit counter i cili nuk po funksionon në rregull. --Tufche 4 Shkurt 2009 12:13 (CET)

E kam verejtur, nuk e di cka eshte puna. Ju kam shkruar edhe zhvilluesve te kodit per toolserver, por nuk jan pergjigjur. Puntori 4 Shkurt 2009 13:21 (CET)

Sepse unë kam mbi 300 redaktime kurse aty ma tregon se kam 34 --Tufche 4 Shkurt 2009 13:26 (CET)

Problemi eshte qe nuk eshte freskua numeruesi i redaktimeve per janarin dhe shkurtin tek faqja. --Proud To Be Albanian diskuto°) 5 Shkurt 2009 08:57 (CET)
(:-)), bahet mir bahet mir. Puntori 5 Shkurt 2009 09:27 (CET)

Lagjja e Geces[Redakto nëpërmjet kodit]

Lagjja e Geces, grise, pse? Do të ishte mirë që kur të i vendosni shenjat të shkruani arsyet.--Hipi Zhdripi 6 Shkurt 2009 01:42 (CET)

Kerkoj ndjes, kam harruar te vendos arsyen.
Une personalisht nuk e shoh te kete vlere enciklopedike aertikulli mbi kete lagje. Do te ishte e pranueshme te ishte pjese e artikullit te qytetit te gjakoves, por prap nuk e shoh vleren e lagjes. Nese ne te jan kryer veprime dhe kan jetuar personalitete, prap kjo lagje mbetet pa vlere sepse vlera u takon personaliteteve.
Keshtu e shoh kete une. Puntori 6 Shkurt 2009 11:40 (CET)

Njësia matëse që ke paraqitur mund të jetë njësi matëse personale por jo edhe enciklopedike e lërë më wikipediane. Për këtë të lutem hiqe atë shenjë. --Hipi Zhdripi 6 Shkurt 2009 16:36 (CET)

Ups!!! Shiko se nyjen redaktoni seksionin, këtu në fleten e diskutimit është vështirë t'a gjejë njeriu.--Hipi Zhdripi 6 Shkurt 2009 16:38 (CET)

OK Puntori 6 Shkurt 2009 18:23 (CET)

Tung[Redakto nëpërmjet kodit]

Nuk e verejta se ke prek ti tek artikulli Ganimet Klaiqi, nuk e kisha prek , po, ndoshta sprish punë Planeti 6 Shkurt 2009 14:46 (CET)

Jo, jo, nuk prish pune asnjehere kur nderhyn. Mos ki dert. Puntori 6 Shkurt 2009 18:23 (CET)

Shenja e kujdesit[Redakto nëpërmjet kodit]

Ti je marr me atikuj të mjekësisë, kena ndonjë shenjë njoftuese për rrezkun e lëndimit të trupi nga zbatimit i njohurie të marura nga artikulli. Shiko këtë. Unë jam tucan baco, po e marrim në qafë naj thmi.--Hipi Zhdripi 6 Shkurt 2009 18:58 (CET)

Po ka nje shenje per mos perdorimin e artikullit si sugjerim primar per sherim te vetes. Tash po ja vendosi artikullit ne fjal. Puntori 6 Shkurt 2009 19:01 (CET)
Pra shenja eshte {{Kujdes-med}} Puntori 6 Shkurt 2009 19:02 (CET)

pyetje&kërkesë[Redakto nëpërmjet kodit]

1.Do doja të di pse nuk funksionon wikisource në gjuhën shqipe? 2.Ç'ka duhet bërë?--Tufche 7 Shkurt 2009 17:59 (CET)

Te une po funksionon. Hape: http://wikisource.org/wiki/Main_Page:Albanian . Puntori 8 Shkurt 2009 22:19 (CET)

Po e di por nuk është siç janë gjuhët e tjera në faqen multilingual.--Tufche 9 Shkurt 2009 12:22 (CET)

Duhet bere kerkese per krijim te projektit, kerkesa mund te behet ketu. Une nuk kam bere kete kerkese sepse mendoj se ky prjekt perfshihet tek wikibooks. Puntori 9 Shkurt 2009 15:29 (CET)

Ok.Faliminderit--Tufche 9 Shkurt 2009 16:38 (CET)

Stampa:Sqwikipedia[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello, sorry for the English, can I just ask something: what is the motivation behind Stampa:Sqwikipedia? You are hopefully aware that by the rules of the Wikimedia Foundation, you are not allowed to host material that isn't free for reuse elsewhere, except in the narrowly defined circumstances of US "fair use" and with corresponding rationales (irreplaceability and all that)? This template looks very much as if it was quite incompatible with the free content idea. Future Perfect at Sunrise 10 Shkurt 2009 11:48 (CET)

Hi,
All the content under this template is free to use in sites with Albanian Language text. In other hand the license for other materials is questionable, so to avoid this situation we have created one template with which we let others know that it's not allowed to copy from this wikipedia. If you find somewhere same picture different licensed then use it.
Kind Regars. Puntori 10 Shkurt 2009 11:55 (CET)
I'm not sure you got my point. I understand what this rule is meant to be. What I'm saying is: you can't do that. The Wikimedia Foundation doesn't allow you to host content under conditions like that. (Also, perhaps you could explain why the licensing is supposed to be restricted to Albanian-language sites, but that's just a matter of curiosity, not the main point.)
I've raised this point on Meta. Most likely the Foundation will tell you to either delete these images or make sure they get properly re-licensed. But since most of them don't seem to be user-made anyway, I'm not sure how much control over them you have. By the way, why is there no information about their sources and actual copyright status? Future Perfect at Sunrise 10 Shkurt 2009 12:02 (CET)
I'm writing about the current situation of those pictures. We have raised also a request to find out about those pictures, because are over 50 years old.
I'm surprised what's your problem to delete our pictures. This reaction is ridiculous and also you are underestimating and accusing us for disability to work with this project.
The most important think is that this content is not making you problem and it's not under your investigation, so why you don't let us do our job, and you do yours.
If we want we can license those pictures with some license and you can't prove wrong, but that's not our point. We want to find out the right license, in the end that is content of our culture and our history we do protect this culture and history, (sorry to say) but not you.
Kind Regars. Puntori 10 Shkurt 2009 12:20 (CET)
Uhm, no, that's not how it works. Either these are "Free Cultural Works", then we can use them on any website we like, or they are non-free content, then you are bound by the rules of the Foundation policy. Whether they are your "culture and history" or not or whether I'm Albanian or not is entirely beside the point.
But you haven't answered my other question either: why do you think these are free on Albanian-language wikimedia sites only? I mean, it's not the case that a user has created them and then released them intentionally under this condition, right? So, where does that restriction come from?
Of course, if you want to argue that some of these items are in the public domain because of their age, that's fine, but what does that have to do with the language of the site it's hosted on?
Just as a last point, about your remark about "not your job": Nope. I'm a Wikipedian just like you and I have every right in the world to take an interest in proper practices in any part of the Wikimedia projects I choose. I'm trying to help you here, because if you go on like this, the Stewards will soon come along and force you to delete all your images, the lot of them. Future Perfect at Sunrise 10 Shkurt 2009 12:29 (CET)
Anyways, I suggest you to leave this situation until we clear it, because we know where to search for true information. If you force us we will license this content, and then you prove wrong. You are wasting your time in wrong place. I understand Wikipedia and it's rules very well. But' you don't understand the situation in SQ.Wikipedia, so please let us in peace to do our job.
I didn't said that this content is used just in sq.wikipedia, I said it's allowed in Albanian Language sites (you have this content in Albanian Language sites allover the internet), which is not a logical decision, so I said "we are investigating to find the right license". Is that hard to be understood?
I really can't understand you. I said so many times that we work on this. What is so hard to be understood. I will say to you that no steward can come and delete nothing before see and understand the situation. Why should I explaine you the situation. I explained the situation with the content so it's enough.
I know that you have right to help, but please, please don't try to help somewhere where you have no idea about, even you think you have.
This is my lest comment. Since you are interested to make mess (because you don't have other thing to do), we wait the decision made in Meta and than you will see our reaction.
Kind Regards. Puntori 10 Shkurt 2009 12:46 (CET)
Forgive me if I try asking a concrete question one more time: What is the actual copyright situation of, say, Figura:P. Romake në Ballkan shk.II.PNG? What is the source, who owns the copyright? Where is this "investigation" taking place that you talk of? Future Perfect at Sunrise 10 Shkurt 2009 12:56 (CET)
Have I licensed that picture?
Do I look like I want to lose time talking with you? Puntori 10 Shkurt 2009 14:12 (CET)
What Future Perfect at Sunrise is trying to tell you is that this template is not acceptable for a Wikimedia project. The important thing to understand is the difference between "free" (meaning it didn't cost you anything) and "free" (meaning that you have the freedom to copy it). Sometimes, we use the expression "free as in speech, not as in soda". Wikimedia's licensing policy explains the rules. In order for you to use an image, one of three things must be the case:
  1. The image may be in the public domain. This is usually because the copyright has expired. The term of copyright depends on the country in which the image was created or published, but in general is 70 years after the death of the author.
  2. The image may be licensed under an acceptable license. In this case, the author of the work must explicitly agree to let us use an image under the terms of an acceptable license, such as the GFDL. Merely uploading it to a public website does NOT make an image acceptable.
  3. Your project may create an "Exemption Doctrine Policy" similar to en:Non-free content. This policy is very narrow and you can only use a non-free image under a claim of fair use if it is impossible to ever get a free version of it.
Your template's prohibition on copying an image to another Wikimedia project is incompatible with Foundation policy. If the image is a "free" image, then anyone can copy it. If it is being used under a claim of fair use, then any other Wikipedia that permits fair use images should also be able to use it. I hope this helps. --B 10 Shkurt 2009 16:37 (CET)
You realy are funny. Can't you understand that this is a temporary added template? How many times I should say it? What is wrong with you people?
I repeate one more time:This template is temporary added until we find the right license of those uploadswhich are over 50 years old, until we do that you don't have right to copy them from here..
Is this hard to be understood?
You know what. Next comment about this topic write in Wikipedia:Kuvendi. If you do write here I will delete it.' Puntori 10 Shkurt 2009 16:47 (CET)

Le të qarkulloj[Redakto nëpërmjet kodit]

Letë qarkulloj tipi deri sa të mësojë të komunikojë në mënyrë të civilizuar. Le të mësojë që këtu është sq.Wikipedia dhe njerzit përshedeten me fjalë shqipe. --Hipi Zhdripi 11 Shkurt 2009 01:36 (CET)

Me te than te drejten. Jam shqiptar. Du me than se ka fat ky tip qe nuk shihemi sy me sy, se skan pas faj te part e ton qe personave te till shuplaka gojes ju kan dhan e nuk kan ca kryt me ju ba muhabet. Sipas vleresimeve te mia "nervore" ky tip dje me pas pas kontakt personal kesi lloji e kish perjetu ndonje skuqje te faqeve. :D Puntori 11 Shkurt 2009 09:57 (CET)
"Nuk është me rëndësi çka është njeriu sepse ai është njeriu, me rëndësi është vepra e tij." - kjo po më duket ka vler sidomos në internet. Le të qarkulloj Barbari, se edhe prej tyre mësonë njerzimi.--Hipi Zhdripi 11 Shkurt 2009 23:05 (CET)

Ups!! Le të qakullojë por kuptohet nën përcjellje, kur të fillon të veprojë atëher duhet vepruar. Do të ishte e udhës ta përcjellësh edhe në vendin e tij. Unë nuk e kamë atë aftësi.--Hipi Zhdripi 11 Shkurt 2009 23:05 (CET)

Mos ke dert. Kete jam duke vepruar, por nuk po marrin vesh kto koke leshe. Puntori 12 Shkurt 2009 00:26 (CET)

Lutje[Redakto nëpërmjet kodit]

Po un Rizvani ashtu ma muër mendja edhe dërgova at matrial(faqe) por nuk qonka puna si men dova un, pra kërkoj falje edhe rregullonie ju për mu nqoft se mundet.ju lutem mos më bllokoni!--pun pun nat e dit për me pa pak drit 11 Shkurt 2009 21:05 (CET)

E tash un nuk guxoj me përmirsu se mos e prishi ala ma shum tue mendu ta përmirsoj që t'mos u shtohet pun juve edhe mu më vjen keq që u kam shtu pun.--pun pun nat e dit për me pa pak drit 11 Shkurt 2009 21:40 (CET)

Ne rregull. nuk do te bllokoheni, vetem ju lutemi te mos postoni ato materiale metej. Pune te mbare ne wikipedia. —Puntori 11 Shkurt 2009 22:59 (CET).Po un Përdoruesi:Rizvan Kizhnja pas dëshir të kemi lidhje me Messenger (rizvan_alili_gv@hotmail.com) nqoft se nuk u vjen bezdi por aty mvaret edhe koha. Pershendetje --pun pun nat e dit për me pa pak drit 17 Shkurt 2009 15:55 (CET)

Copyvio images[Redakto nëpërmjet kodit]

Since this concerns you personally, please see my notice here: [1]. Thank you, -- Future Perfect at Sunrise 12 Shkurt 2009 08:34 (CET)

Puntori, if you want to comment on my image list, please do so below my comments, don't just replace them. This is a user talk discussion entry of mine, on the page of a user listed as willing to talk in English. You are making it appear as if those comments of yours were mine. Future Perfect at Sunrise 12 Shkurt 2009 10:36 (CET)
Sorry, It was not my intention. Puntori 12 Shkurt 2009 10:39 (CET)
Okay, if you'd be so kind as to reinstate my original comments, I'll answer to a few of yours. Future Perfect at Sunrise 12 Shkurt 2009 10:45 (CET)
I corrected it.
This is not OK, you shoulded add the discussion to the proper plase not at user talk page. Puntori 12 Shkurt 2009 10:48 (CET)
What is the proper place? If I write it on the image discussion pages, Dan will come round and delete it as barbarian. You guys sent me to the "English-language Ambassador", so that's where I'm talking now. What's wrong again? Future Perfect at Sunrise 12 Shkurt 2009 11:07 (CET)
Here is the place. Puntori 12 Shkurt 2009 11:44 (CET)

Freski i listës[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung! freskoje listen e redaktimeve nëse ka mundësi. Planeti 12 Shkurt 2009 13:19 (CET)

Nuk po punon numeruesi, por do ta shoh kujt i ka ndryshu po e freskoj. Puntori 12 Shkurt 2009 13:23 (CET)

Rrëmuja[Redakto nëpërmjet kodit]

është bërë një rrëmujë e madhe, duhet ta mbyllim këtë çështje së shpejti, me ose pa fotot (për hir të zhvillimit të mëtutjeshëm dhe paanshmërisë) --Cradel 12 Shkurt 2009 13:56 (CET)

Meta than te drejten keto jan te cmendur. Me plot kuptimin e fjales. Po, kto nuk kuptojn si duket. Une ju sqarova se ne kemi situat tjeter tek sq.wiki dhe duhet dhene kohe qe te mos krijojne tollovi, por ata nuk duan te kuptojn.
Dhe me shume qe me ben nervoz eshte ajo se kete ceshtje e ngrisin disa administrues te en.wiki qe skan lidhje me sq.wiki dhe nuk i din as rrjedhat e as intenzitetin e punes dhe as nuk e njohin gjuhen shqipe. Puntori 12 Shkurt 2009 13:59 (CET)
o kta veq munohen me fitu pikë per mu bo administratora ma te mdhajë, po kur kanë te drejtë s'ki qa mi bo --Cradel 12 Shkurt 2009 14:03 (CET)
Une ne asnje moment nuk u thash se skan te drejt, por duhet "kuajt" te kuptojne se po kerkoj kohe qe kete te e rregullojme pa grisje. Fundi fundit u thash le ti grisin se une skam kohe te merrem me diskutime forumesh.
Une po kembenguli qe te mos gerisen sepse ne nuk kemi forca qe ti perballim gjitha keto ndryshime. Une me pare kam grisur qindra foto pa licence, por prap ka rrjedhur ngarkimi njejt.
Ne nuk kemi redaktues te rregullt aq sa te mos jet puna e licencave problem. Ne anen tjeter une edhe kam kerkuar qe sq.wiki te mos ket faqe foto, por te gjitha te ngarkohen ne commons, sepse e kam ditur qe nje dite do te vie edhe kjo. Puntori 12 Shkurt 2009 14:07 (CET)
Po le të bohet mër rrëmuj. Deri sa nuk bohet rrëmujë në shpinë teme ku po ma ninë mu për tjerat, le të kallen. A komë faj une që ata për Administratorë zgjedhin barbarë a? Ato janë probleme të tyne. Kush është i interesumë me ju nimu barbarëve, le të ju nimon. Gjithëçak me rregulla të sq.Wikipedia. Une e kuptojë përafësisht anglishten por kjo nuk do të thotë që di ta shprehi mendimin tim saktësisht në anglisht. Për këto punë e lypi dikonë që dinë baco.

Nëse ndonjëri nga ata përdorues më bezdisë apo hudhë ndër fletat e sq.Wikit, shkrime të cilat nuk i kuptojnë shqipfolësit atëherë bllokohen. Unë ato i marr si ofendime të të gjithë anëtarëve këtu dhe sjellje barbare. Ky është projekt në gjuhën shqipe, atëherë le të jetë kështu. Provoni vlla ju me shkru nëpër projete në gjuhen shqipe, e shikoni çka ndodhë. Mua mi kanë zhduk shkrimet edhe pse në gjuhë të atyre projekteve (ashtu si kamë mundur të i lidhë një-nga një germat) kamë kërku falje që nuk e di atë gjuhë.

Për këtë Wikipedia:Vini Re!- Pika 5 --Hipi Zhdripi 12 Shkurt 2009 21:18 (CET)

Qe vlla niri që Përdoruesi:Local hero, pse kti nuk pi thom barabar. Mrena mundësive të veta po mundohet që të jetë pjesë e komunitetit sq.Wikipedia--Hipi Zhdripi 12 Shkurt 2009 21:24 (CET)

:I don't understand much shqip, but I'm guessing that 'barbar' means barbarian. If you look up barbarian in the dictionary, it says: "a person in a savage, primitive state; uncivilized person." As far as I'm concerned the one that fits this definition is you, not me. How you ever became an administrator is beyond me. Local hero 12 Shkurt 2009 22:11 (CET)

Err, actually what he said was "Look at Local hero, I'm not calling hem a barbarian because he is at least trying to be part of this wiki", let's not misunderstand each-other
Thjeshtë përkthim --Cradel 12 Shkurt 2009 22:25 (CET)
Oh jeez. I'm really sorry. I just assumed that the word 'barbarian' was describing me. Once again, I'm really sorry. Local hero 12 Shkurt 2009 22:30 (CET)

Dan, te kuptoj çdo te thuash. Por sqwiki mbaje mend qe eshte nje projekt i vogel. Derisa te arrije te ashtu quajturat "motrat e mdhaja". Gjuha kryesore e wiki-it, sa per ta kujtuar eshte anglishtja. Ne jemi veçse nje perkthim i asaj gjuhe, perderisa te kemi arritur disa nivele, kur ata te na quajne te vetemjaftueshem (te arrim si de,fr,it,etj). Kan menduar edhe te kyçin, kete po diskutojne ne meta. --  eagleal  14 Shkurt 2009 07:40 (CET)

Si mendon te e kycin? Bllokim te kontos se tije?
Te flas sinqerisht, nuk e pelqej reagimin e Dan, por se e kuptoj ndjenjen e tij per kete projekt.
Askush nuk ka te drejte te sillet me mendjemadhesi e me vone te e quaj "sugjerim". Une nuk jam femije forumist qe nuk i kuptoj gjerat. Jam i lumtur qe Zoti me ka dhen aq njohuri "qe te lexoj edhe mes rreshtash".
Pastaj une nuk dua te i hap varret tjera. Une kam marr pjes edhe ne diskutime ne en.wiki per ceshtje te rendesishme te cilat nuk kan patur te bejne me fakte dhe pa fije turpi e ndergjegje i kan anashkalu ato diskutime.
Keto ne qoft se jane ne numer me shume nuk don te thot se kan te drejte te komandojne te tere wikin. Pastaj themeluesi i wikit e ka themeluar si organizate e jo si diktature. Nese une e kuptoj kete si diktature, thjesht (kerkoj falje per shrehjen) qe tani "e dhi nta", si thot populli tek ne. Une ndihmoj njerezit dhe nuk jam ketu te arrij shifra apo te sillem neper wiki te arrij pike. Pasaj ne nese jemi te vegjel nuk don te thote se nuk kemi te drejte te ngrisim zerin aq sa duhet, bile edhe me shume.
Nese ata tentojne kedo ne komunitetin ton te e bllokojne une do te jem i pari qe do ta liroj dhe qe do te protestoj pavaresisht se cka ndodh me konton time.
Kjo eshte absurde qe nje administrues i thjesht "qe nuk di ti kruaj hundet e veta" viziton nje here wikipedia shqipedhe krijon tollovi perkunder kerkeses qe te jape kohe.
Mue me vie keq te shprehem, por "kur nervi kercet" dhe e sheh se po te neperkembet e drejta nga njerez te pa ndergjegjshem atehere edhe nuk i mat fjalet se me cfar do ta pershkruar identitein e atij personii. Puntori 14 Shkurt 2009 11:59 (CET)
Nuk ka per diktature. I vetmi problem eshte qe artikullet e Wikipedia, si te çdo projekt tjeter, jane te perdorshem nga programe te trete (pshmb. Google Maps), prandaj eshte krijuar nje politike qe te gjithe subprojektet (si pjese te nje projekti) duhet te zbatojne.
Duke lejuar file me copyright edhe ne nje projekt, atehere do te krijohet nje "rremuje" shume e madhe. Dhe me vone, kur mblidhen shume skeda te tilla, eshte me e veshtire per te rregulluar, dhe vendoset te fshihen te gjitha. Kyç per mos te perdorur blloku, se po na degjojne ata. --  eagleal  14 Shkurt 2009 15:43 (CET)

pytje[Redakto nëpërmjet kodit]

tungjatjeta.i nderuari puntori. ju that se asht mrregull por diskutimet e mia nuk aktivizohen.Rizvan ? --pun pun nat e dit për me pa pak drit 12 Shkurt 2009 17:11 (CET)

E ktheva, por mendoj se faqen e diskutimit nuk duhet te e dizajnosh. Ate faqe duhet te e lish per diskutim qe nese ndokush te shkruan ti e sheh ceshtjen. Puntori 12 Shkurt 2009 20:37 (CET)
Për sëri un po ju bezdis se un e fshina vet testin nga faqja diskutimet e mia e tash nuk e di a bon të jet ai test në faqen time ! bile pak fola edhe me Danin për kët çeshtje! Ju falimender.--pun pun nat e dit për me pa pak drit 13 Shkurt 2009 20:36 (CET)

...[Redakto nëpërmjet kodit]

I told that you did not want! You even do not want to hear... Of course, this is the easiest to fuck this discussion with the plea of that it is a political forum. Good luck! — Whiteroll 13 Shkurt 2009 16:55 (CET)

Kaprolli Taxobox[Redakto nëpërmjet kodit]

Hallo Puntori, ich habe die Taxobox auf Capreolus capreolus (Reh, europäisches Reh) angepasst, so wie es in der Einleitung und den Interlanguage-links steht. —91.15.208.96 15 Shkurt 2009 17:20 (CET)

Sehr gut, danke. Puntori 15 Shkurt 2009 21:02 (CET)

Autoblock[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Puntori!

You've unblocked Përdoruesi:Darkicebot but missed to unblock its autoblocked IP address. Përdoruesi:Razorflame can't request it himself because he's using the same IP address. It's said on Speciale:BlockList that this autoblock happened with "15 Shkurt 2009 16:21, Puntori (Diskuto | kontribute | blloko) bllokoi #1248 (mbaron më 16 Shkurt 2009 16:21, hapja e llogarive është bllokuar) (I bllokuar automatikisht sepse përdor të njëjtën IP adresë si "Darkicebot". Arsye "Make a bot Request".) (çblloko)" Could you please click on "çblloko" or follow this link to remove this block. Thanks and kind regards, DerHexer 15 Shkurt 2009 21:28 (CET)

Yes check.svgY Done: --  eagleal  15 Shkurt 2009 21:32 (CET)
I just ran my bot to update both my userpage and my bots userpage. That is all that it will do until the week is up. Thanks, Razorflame 15 Shkurt 2009 22:20 (CET)

Shkronjat shqipe[Redakto nëpërmjet kodit]

Me fal po per cfare artikulli e ke fjalen????????? Deni22

Tanime e rregullova, e kisha fjalen per artikullin e telenoveles Palabra de mujer.
Mendoj se kam ber mjat permiresime ne artikuj te ngjashem qe ke postuar per te kuptuar se si duhet rregulluar. Puntori 19 Shkurt 2009 12:37 (CET)

Steward zgjedhjet[Redakto nëpërmjet kodit]

  • Thanks for your votave, për ose kundër, dhe komentet tuaja konstruktive. (Google translation, I neither speak nor understand any Albanian). Apteva 23 Shkurt 2009 15:44 (CET)
You are welcome. Thank your for trying to write some wort in Albanian. Puntori 23 Shkurt 2009 19:36 (CET)

Please unblock my bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi you blocked my bot [2] and my bot have falg now Wikipedia:Botët/Kërkesë për miratim/Amirobot please unblock my bot Thanks—Ladsgroup 5 Mars 2009 23:47 (CET)

Done Puntori 6 Mars 2009 02:17 (CET)

I nderuar Puntori[Redakto nëpërmjet kodit]

Ju lutem a mund të më kontaktoni me e-mailin tuaj në e-mailin tim:

elimpallmadhi@hotmail.com

Me shumë respekt!

Xanxari

13 mars 2009

Ok Puntori 16 Mars 2009 09:40 (CET)

Komuna e Hanit të Elezit[Redakto nëpërmjet kodit]

I nderuari "Puntorie" Une e ndryshova pak faqen "Komuna e Hanit te Elezit". Me von pastaj e kam verejtur se e kam kthyer versionen e meparshem (me duket versionen e par te arkikullit tuaj). Nuk e di tashti se si mund ta kthej versionen aktual tuajin... Me falni

U kry Puntori 16 Mars 2009 09:40 (CET)

I nderuar Puntori[Redakto nëpërmjet kodit]

Shikojeni e-mailin kur te keni mundesi!

Me shumë respekt!

Xanxari

16 mars 2009

I nderuar Puntori![Redakto nëpërmjet kodit]

Shikojeni e-mailin kur te keni mundesi!

Me shumë respekt!

Xanxari

16 mars 2009

I nderuar Puntor![Redakto nëpërmjet kodit]

Ndonëse me vonesë , mora lajmërimin për grisje të skedës Hysni Babameto, të ngarkuar nga unë për artikullin me të njëjtin titull. Në mesazhin tuaj lexoj se fotografia nuk është self-made! Nuk e kuptoj se si ju keni arritur në këtë përfundim! Unë ju garantoj se origjinali i asaj fotografie si dhe negativi përkates gjënden në duart e mia. Ajo nuk është absolutisht e marrë nga ndonje faqe e medias së shkruar apo, aq më tepër, web-site. Ju garantoj gjithashtu se fotografia është e ripunuar dhe bërë nga unë, apo person i cili me ka autorizuar përdorimin dhe kopjimin e saj për qëllime rigorozisht enciklopedike. Për këtë arsye, në momentin e ngarkimit të saj, e pashë të udhës t'a vendos nën liçencën self-made dhe jo nën atë domain public, por mund dhe të kisha përdorur copyright. Ju lutem largoni lajmërimin për grisje dhe hiqeni nga lista e fotove për grisje! Në të kundërtën, nqs është bërë ndonjë gabim nga ana ime në momentin e zgjedhjes së liçencës, dërgomëni ju lutem udhëzimet përkatese për rrugën e drejtë dhe konsiderojeni si të paqënë këtë diskutim. Duke ju falenderuar në paradhënie, me nderime,--DEEN 26 Mars 2009 00:39 (CET)

Unë jamë Hipi Zhdripi dhe këtu nën këtë emër garantoj gjithçka - çka të duashë por kur dua të garantoj diça me të vërtet më duhet të japë emrin dhe mbiemrin, adresen e E-mailt apo ndonjë njoftim tjetër me anë të së cilit mund të vërtetohet se ti je TI.--Hipi Zhdripi 26 Mars 2009 01:05 (CET)

Udhëzues i Sferave të Dragoit[Redakto nëpërmjet kodit]

I nderuar Punetori une sapo vura re se ju keni bërë disa ndrzshime ne faqe e Udhëzues i Sferave të Dragoit. Më vjen keq të them por e drejta autoriale më përket mua si krijuesi i saj i ligjshëm. Për më tepër mund të kontrollohet edhe IP addresa. Ju lutem qe për ndryshime të reja të më drejtoheni mua.

Ju faleminderit --Gogrieta 1 Prill 2009 22:02 (CEST)

Puntori është lodhë, ndër tjera edhe me këso vrejte. Unë nuk po kuptojë se për çfar drejtash autori je duke fol kur, ky projekt, ato të dreja siq po i paraqet ti nuk i përfill - lexo para se të jepë kontributin. Sa i përket të drejtës së redaktorit d.m.th kontributeve të anëtarve në projekt, mbi to mbahen shënime në historikun e secilit registër veç e veç. Për të drejtat e redaktorëve të fletës në fjalë shiko dëftimet. Shpresojë se të ndihmova. --Hipi Zhdripi 1 Prill 2009 23:07 (CEST)

Note from en-wiki[Redakto nëpërmjet kodit]

Birthday candles.jpg

I noticed that today it's been exactly three years since you joined the Wikipedia project! Happy "WikiBirthday", and keep up the good work, Rjanag 16 Prill 2009 15:25 (CEST)

Здраво[Redakto nëpërmjet kodit]

Здраво, tung, Puntori! Има ли уште Албанци од Македонија што се активни тука? Поздрав! --FlavrSavr 16 Maj 2009 18:35 (CEST)

Zdravo, jas veke nekoe vreme ne sum aktiven, i kolku sto znam vo ovaa vreme nema aktivni albanci od Makedonija. Pozdrav. Puntori 18 Maj 2009 17:04 (CEST)

Korigjimet[Redakto nëpërmjet kodit]

te kuptoj qe ke shpirtin e korrigjimit, por ama mos fut terma te kosoves, e kam ven re shum here. psh kompozuar e ben komponuar, qe ska lidhje fare me shqipen, ose transmetuar e ben emetuar, prape skuptohet fare. mos me korrigjo per te tilla gjera, qe sjane fare ne fjalorin e gjuhes shqipe. kjo eshte nje faqe per gjuhen shqipe, dhe jo kosovarshe.

un qe te shkruajta me siper jam Deni22

Tani nuk do te duhesh te e kesh merak mund te punosh si te duash sepse sjam aktiv me, por nese ke mundur te e veresh te gjitha permiresimet qe kam bere kan qen per ndryshim pozitiv dhe organizim te materialit qe ti e ke hedhur sikur nje leter te grushtuar. Pastaj e udhes eshte te diskutohet mbi gjera dhe jo te urdherohet.
Sidoqoft, tani je i lire nga "torturat" e mia. Pershendetje Puntori 18 Maj 2009 17:04 (CEST)

pershendetje[Redakto nëpërmjet kodit]

Nuk po ban pa ty hiq.

Martinaj[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi, I see that you are the main atuthor of Martinaj. In the german-speaking wikipedia the corresponding article is up for deletion because it's considered too short for even a stub. Could you translate the content of your article into english so I can put the information into the german article? Thank you! --Romulus 18 Maj 2009 21:37 (CEST) I have an account here because of SUL

Kosova[Redakto nëpërmjet kodit]

Puntor! Të lutem, hidhi një sy redaktimeve që i kam bërë në artikullin për Kosovën, si dhe bashkëngjitu në diskutimin që kam nisur këtu: Diskutim:Kosova#Ripunimi_i_artikullit.--Getoar TX 30 Qershor 2009 01:48 (CEST)

Pershndetje[Redakto nëpërmjet kodit]

i nderuar Puntor te kisha lutur ta shiqoni kete [3] dhe te pakten ta jepni mendimin tuaj per kete menyr arbitrare qe eshte vepruar sepse me te vertet ju i njihni rregullat po thuaj me mir se te gjithe ketu. Pershndetje--Niki007 30 Qershor 2009 14:40 (CEST)

Dear friend, How are we going? Kindly I would need 2 translations on my village native: en:Campora San Giovanni[Redakto nëpërmjet kodit]

Dear, they are months that we don't feel there. I have been busy in the real life. Both for studies both sentimentally. Then these last times have physically been also badly, and the doctor of family, has solicited absolute rest. Therefore returning to us, please you could translate in Macedonian and Albanian, the article on my village native? en:Campora San Giovanni. As usual I provide then health and time allowing to reciprocate the favor. In the meantime I thank you for heart…in advance as mine usual--Lodewijk Vadacchino 9 Korrik 2009 07:33 (CEST)

Dear, if you kindly have time, would you translate in Albanian my village. .... I reciprocate the courtesy translating what you will want in Italian. .... naturally if it has English base, French, Portuguese and Spanish.... and also some German.... but would you be so kind from Giovanni to translate Campora San in Albanian kindly... from the English version?....later I will translate you what you will tell me.... thanks so much ♥♥♥♥♥♥♥♥♥--Lodewijk Vadacchino 7 Gusht 2009 08:07 (CEST)

Invite to work on the SFK09[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello We are working on creating a workgroup for wikimedia kosovo http://sfk2009.ning.com/group/wikimediakosova and have an event on august 29/30 in Prishtina. We would like to invite you to come. http://www.kosovasoftwarefreedom.org/index.php/sfk09/call-for-papers.html

Thanks,

mike —Mdupont 9 Korrik 2009 12:36 (CEST)

Hi![Redakto nëpërmjet kodit]

Hi! I'm from Polish Wiktionary. We are translating our templates into various languages (our top 50 - including albanian). I wonder if you could help us with translation of just a few words. How about that? Greetings! --93.179.203.114 31 Korrik 2009 22:56 (CEST)

Copyvio[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi Puntori, a question, if I may. Yesterday I marked this lemma as a copyright violation of http://letersia.zemrashqiptare.net/archive/view/5601/ - the site clearly states: "Copyright © 2005-2007 by SoSoVN.com. All rights reserved.". Today I noticed the template was removed, so I was wondering: was I wrong in nominating the article in this form as a copyright violation? By the way, the picture that was added to the article today also seems to come from that site. Regards, Wutsje 15 Gusht 2009 20:00 (CEST)

Hi Wutsje,
In the main page of the web is the lable "Copyright © 2005-2008 by zemrashqiptare.net . All rights reserved." which means that ZemraShqiptare.net has the right. At the sub-domain ZemraShqiptare has no copyright label, the label you say is true that stays there, but that statement says that SoSoVN.com has the right of the programmed portal. So the portal script which ZemraShqiptare.net uses is from SoSoVN.com otherwise there is no statement about the material.
This means that everyone can copy the material and redistribute.
I don't like this kind of job some users do. I don't like to copy/past the materials even from open sources, but what can I do?
Kind Regards. Puntori 15 Gusht 2009 21:45 (CEST)
Ah, okay, thank you for your explanation. Regarding what one could do: ask such users to at least mention the source of their contributions, maybe? Seems also a matter of politeness to me. Regards, Wutsje 15 Gusht 2009 22:53 (CEST)

Negovani[Redakto nëpërmjet kodit]

Здраво. Видов овде една многу интересна статиjа за един непознат каj нас албански патриот - Papa Kristo Negovani - дали ке можеш некоj ден, ако имаш време, да jа преведеш на македонски (или на англиски ако ти е полеко), а jас ке jа напишам на литературен бугарски. Благодарам.--Мико 29 Gusht 2009 20:54 (CEST)

Mund të përkthehet artikull për Koçan shqiptare? Faleminderit. Shumë të shëndetshme. Ajta

pershendetje[Redakto nëpërmjet kodit]

pershendetje puntor perse nuk mund te editohet faqja rramanlia un desha te fus informata te rifreskuara aty por nuk mundem dhe ka nevoj per ndryshime se nuk qendrojm mo disa informata qka jan aty pershendetje me ktheni pergjigjen ne email: gazmend_1999@yahoo.com

Tani editimi eshte i lejuar--Puntori 30 Shtator 2009 19:52 (CEST)

Hapja e faqve[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung sa i përket gjithë wikipedianëve Ju lutem që qdo faqe që e hapni ta mbushni me shënime më shumë, e jo vetëm hapjen e titullin. Ju faliminderit

Hapja e faqve[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung sa i përket gjithë wikipedianëve Ju lutem që qdo faqe që e hapni ta mbushni me shënime më shumë, e jo vetëm hapjen e titullin. Ju faliminderit

Change username[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi. I don't know where the CHU page here is, so I want to request you to change my username from Pmlinediter to Pmlineditor. This account (Pmlineditor) should be renamed to Pmlineditor (usurped) or something similar. Thanks, Pmlineditor 16 Janar 2010 10:00 (CET)

Wikipedia:Kuvendi#Usurp account Luan[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi! Please, look at this here. 189.21.161.81 17 Janar 2010 18:00 (CET)


SUL / Login collision / Asr[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello, I'm currently trying to unify my wm & wp accounts, and I have a problem on this wiki (and a few other). There is an Asr account already there, which seems to have not posted any article. Is it possible to rename it, permitting me to unify the accounts ?

Thanks in advance, ASR. #REDIRECTfr:User:Asr
This page is a soft redirect. 193.252.243.180 16 Shkurt 2010 13:59 (CET)

pershendetje[Redakto nëpërmjet kodit]

http://bits.wikimedia.org/skins-1.5/common/images/button_link.png Po na mungon o i nderuar. shum se jo pak, hiq nuk po ban pa ty. Mundesisht per hire te neve disave hyn nga njiher, te deshiroj shendet te mire .Planeti 7 Prill 2010 08:03 (CEST)

Pershendetje Planeti, koheve te fundit (qe nga redaktimet e mia te fundit) kam qene shum i zene, gjithashtu edhe me tej jame i zene dhe nuk do te kem mundesi njeherit te merrem intenzivisht me punimet ne wikipedia shqip.
Tani edhe nuk e di se a ka rrjedhur puna si me pare apo ka patur ndonje kohe pa kontrolle dhe ka rene kualiteti edhe me tej, por shpresoj qe ne nje te ardhme me te shpejte te rifilloj te ndihmoj ne wikipedia.
Sot ne shenj respekti per ju do te bej redaktimin e disa punimeve.
Pershendetje Puntori 7 Prill 2010 14:57 (CEST)
Faleminderit , , pershendes Planeti 7 Prill 2t0t10 15:19 (CEST)

Unë të dëshiroj rikthim të mbarë në vikipedian shqiptare se vërtet duhet syri dhe dora e një mjeshtri si ti o Puntor--Armend 18 Prill 2010 18:59 (CEST)

Faleminderit i nderuari Armend. Puntori 18 Prill 2010 22:02 (CEST)

muzeu etnografik ne struge[Redakto nëpërmjet kodit]

Po ja fut kot dhe te lutem ktheje mbrapsht as e ke pare dhe merr te drejten ta shuash

Jo spo ja fus kot, por po e marr parasysh se cka eshte shkruar ne ate tekst. Ashtu sic e kam shkruar ne arsyen e grisjes, pra perpunojeni ose mbildhni informata dhe artikulli kthehet dhe rregullohet. Puntori 11 Prill 2010 14:45 (CEST)

Po pse skam pune tjeter une qe te merren me juve qe nuk shkruani dot per vendet qe po jua vjedh sllavi po mir tu behet se ate meritoni

Te mos shkruar artikull eshte njet sikur te flasesh kafenve dhe te mos argumentosh asgje. Ketu nevojiten artikuj te rregulluar dhe te argumentuar dhe jo thash e theme pa asnje burim reference ose fjale te thuhen per gjera qe vetem kemi degjuar ose i kemi pare e qe skemi asnje material konkret. Nese ke materiale konkrete atehere i perpuno dhe i posto ketu dhe kryhet puna. Puntori 11 Prill 2010 16:47 (CEST)

Hello / Dobar dan[Redakto nëpërmjet kodit]

Stavio sam obavijest u Saboru (Sobranju, Skupštini) Wikipedia:Kuvendi#meta wants your opinion. Do sad se javio jedan IP. Nisam neki obožavatelj mete, ali sam već obavijestio neke wikiprojekte, te mi se činilo da bi bilo nelogično ne obavijestiti ovaj projekt. Hvala ti na suradnji i obavješćivanju drugih kolega sa sq:wiki. Lijep pozdrav. -- Bugoslav 29 Prill 2010 13:57 (CEST)

Artikuj per grisje[Redakto nëpërmjet kodit]

Kam hapur nje votim ketu, votoni dhe komentoni per artikujt te cilet i kam kandiduar per grisje.--Liridon 15 Korrik 2010 23:56 (CEST)


Urgjente![Redakto nëpërmjet kodit]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sa e logjikshme dhe e hijshme është të rrijë kjo apo kjo tjetra në një artikull të Wikipedias shqip?! Ju lutem bëni diçka!! --DEEN 19 Gusht 2010 01:46 (CEST)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Keto foto do ti shoh dhe do t'i grisi nese autori nuk i licenson dhe nuk tregon burimin e fotove dhe do ta shoh dhe artikullin per te pare nese ka nevoj per foto te tilla ose jo. Puntori 19 Gusht 2010 12:48 (CEST)

*[Redakto nëpërmjet kodit]

  • Pershendetje, je me se i nevojshem per ne ketu. Te lumt qe u ktheva pak me na ndihmu se shum kem probleme. Ti do te na ndihmosh se shum keq eshte kah na shkon. Ke durim shiko qfar eshte bere koheve te fundit . Planeti 18 Gusht 2010 12:48 (CEST)
Pershendetje Planeti,
besa koheve te fundit vetem cka e kam zene llagapin e nje "puntori" perndryshe ju qe po mundoheni me te drejte jeni puntoret ketu. Une po jam shume i zene koheve te fundit per ate nuk kam patur kohe te shoh se cfar po ndodh, por do te perpiqem tani tu jap shpejt nje sy artikujve ne rradhe. Puntori 18 Gusht 2010 13:01 (CEST)

Artikuj fetar[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Puntori

Shoh se po ndihmon pak në këtë periudhë por që ka vlerë shumë. Un kam pak njohuri për të diskutuar dhe shkruajtur për religjionet, prandaj mundësisht kontrolloj nëse ke kohë dhe kthej në versionet më të përshtatshme. E di se je shumë i ngarkuar por nëse ke kohë hidhi një sy.

Sinqerisht--Liridon 18 Gusht 2010 20:30 (CEST)

Vertet jam shqetesu shum kur pash se si jan trajtuar artikujt fetar ashtu nga teoreticient te thate. Une jam musliman dhe ne asnje moment nuk kam menduar e jo te prek ndonje artikull nga besimet tjera sepse e di se jan tema ^shume delikate dhe njeriu duhet te ket njohuri te sakta per te nderhyre. Do te shoh se cfar mmund te bej. Pershendetje. Puntori 19 Gusht 2010 12:50 (CEST)

Albania në Kaukaz[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Puntori

Mendoj se ky artikull Albania në Kaukaz nuk duhet te ekzistoj ne wikipedia shqip pasi eshte nje temë kunder shqiptareve, shih edhe këtu diskutimin e krijuesit te faqes. Duhet te bejme dicka.--Liridon 19 Gusht 2010 20:32 (CEST)

Ok, mund të ndërhyni të e shtoni tani më tej artikullin. Puntori 20 Gusht 2010 04:14 (CEST)

Çdo gjë duhet të ekzisojë përderisa asht dije.--Hatake 20 Gusht 2010 10:58 (CEST)

Versioni i meparshem i artikullit nuk kishte te bente me dijen, por me domethenie me prapavi dhe kishte pamje tipike te nje artikulli jo enciklopedik.Puntori 20 Gusht 2010 15:44 (CEST)

Tjeta[Redakto nëpërmjet kodit]

Ça asht kjo puna e t'drejtes t'autorit se s'po e marr vesh?! Përderisa asht referenca poshtë me lidhje, a nuk nenkuptohet e drejta e autorit n'lidhje apo ka burokraci edhe k'tu?? Mandej e ke t'lehtë ti me grisë, nqs ke mundsí aty ku t'kullojnë për kah ana formale artikujt m'skjaro si m'i goditë ose merru ti me to. Nderime--Hatake 20 Gusht 2010 10:58 (CEST)

Puna eshte se shumica e faqeve mbrojne te drejten e artikujve, pra nuk lejohet kopjimi i tyre ne nje faqe tjeter. Pastaj kopjimi direkt dhe postimi ne wikipedia nuk perkon me formen enciklopedike te nje artikulli. Artikujt ne forume, gazeta appo blogje jane ne forme biografie, pershkrimi, kritike ose diskutimi, kurse artikujt enciklopedik kane forme te caktuar qe i dallon nga ato. Pash fillimisht qendron titulli (ose emri i personit), pastaj definohet ai titull psh. Filan Fisketu (12,dhjetor 1910 - ) eshte shkrimtar shqiptar. Ngjashem ndodh edhe me artikujt tjere, pas definimit vie brendia e artikullit e cila eshte e sistemuar dhe e ndare ne teresi sipas permbajtjes duke sqaruar te gjitha pjeset ne menyre neutrale, deskriptive, pa bere kritike ose dic tjeter te ngjashme. Une artikujt qe ke postuar nuk kam mundur te i lexoj, por eshte e qarte se jane kopjime nga nje burim i caktuar, pa referenca shtese dhe pa lidhje tjera te jashtme. Artikujt e vertete jane perplot refrenca dhe te perpunuar nga materiale te nxjerra nga burime te ndryshme. Artikuj te till jane: LDB, Saturni, Evropa, Gjermania, Shkenca Islame, Arti Islam etj. Ti mund te i shohesh artikujt qe permenda dhe ti merresh si moster per redaktimin e temave qe ke deshire. Puntori 20 Gusht 2010 15:42 (CEST)
Shumë flm për skjarimin. Punë t'mbarë.--Hatake 23 Gusht 2010 08:50 (CEST)

Ndryshimi i versionit tim të artikullit "Muhamedi"[Redakto nëpërmjet kodit]

Meqenëse jeni kundra dhe hidhni poshtë në përgjithësi pikëpamjet e mia në lidhje me fenë islame, do t'ju lutesha që as mos të shfrytëzoni dhe përdorni versionin të shkruar nga unë të artikullit "Muhamedi", ose pjesë të tij, por ta zëvendësoni atë me të mëparëshmin e të tjerëve. Kjo do të ishte të paktën më e drejtë. --Gentius, 21.08.2010, 18:55

Me vije keq që këto kontaktet tona po kalojnë në këtë fazë, por kjo kështu duhet të ishte. Në artikujt këtu, e posaçërisht në ata artikuj të prekshëm siç janë ata të besimeve, të historisë sonë, të popullit tonë, nuk duhet përpiluar sipas pikëpamjeve, por sipas fakteve. Islami nuk është një tërësi aforme së cilës i duhet pikëpamje për t'iu qasur, por është një sistem dijesh i organizuar sipas rregullave të caktuara dhe për këtë sistem dijesh ka "tonelata" librash të cilat "rrahin" temat në detaje dhe me saktësi të mirëfilltë. Pra, fakti se artikuj mbi temat e caktuara tanimë ekzistojnë nëpër libra e bën "të ndaluar" qasjen tonë joprofesionale sepse padoemos do të jetë pikëpamje. Pikëpamjet çojnë drejt përplasjeve sepse ato kanë gjasa të mëdha të jenë të njëanshme dhe të pa vërteta.
Mua më vije keq që po i shoh artikujt tu si provokatore, por ashtu janë sepse ti po hap varrë të cilat janë të bazuar në pikëpamje dhe provokime.
Shpresoj për mirëkuptim. Puntori 22 Gusht 2010 04:07 (CEST)

Erik Gustav Geijer[Redakto nëpërmjet kodit]

Votoni për nëse jeni të një mendjeje që artikulli ka vlerë ose japni një mendim për të arritur një rezultat të mirë! Shumë të fala! --Adventus 16 Tetor 2010 12:42 (CEST)

Fundraiser 2010_Translation & Localization[Redakto nëpërmjet kodit]

Wikimedia Foundation RGB logo with text.svg

Greetings Puntori, my name is Sam and I am working for the Wikimedia Foundation during the 2010 Fundraiser. My job is to be the liaison between the Albanian community and the Foundation. This year's fundraiser is intended to be a collaborative and global effort; we recognize that banner messages that perform well in the United States don't necessarily translate well, or appeal to international audiences. I'm contacting you as I am currently looking for translators who are willing to contribute to this project, helping to translate and localize messages and suggesting messages that would appeal to Albanian readers on the Fundraising Meta Page. Please let me know if you'd be interested in helping with this project, and add your feedback to the proposed messages as well! I look forward to working with you during this year's fundraiser.Sam Chapman

Kurani sipas Ajeteve[Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko, mu dha të lexojë Kuranin sipas ajeteve në wiki libër dhe gjatë leximit mu dukë se kërkohej kohë/punë për të kaluar nga ajeti në ajetë. Me stampen {{faqe}}, kjo kohë mund të shkurtohet. A je i pajtimit me plasimin e kësaj stampe?--Kurreshtja 28 Nëntor 2010 15:20 (CET)

Pjesa në fjalë--Kurreshtja 28 Nëntor 2010 15:21 (CET)

Përpilimi i këtij "libri" në të gjitha versionet (sipas ajeteve, sipas faqeve dhe sipas sureve). Shkaku i kohës dhe angazhimeve tjera të shumta nuk kam arritur të e përfundoj.
Është ide shumë e mirë iniciativa juaj dhe do të ndihmonte lexuesit të lëviznin më me lehtësi nëpër faqe me atë stampë.
Suksese. Puntori 28 Nëntor 2010 18:43 (CET)

Please rename me on sq.wiktionary[Redakto nëpërmjet kodit]

You are the only bureaucrat there - can you rename me from Computerwiz908 to Logan on that wiki for SUL purposes? Thanks! Computerwiz908 31 Dhjetor 2010 04:14 (CET)

SUL request for sq.wiktionary[Redakto nëpërmjet kodit]

Could you please rename me (Computerwiz908) to Logan on sq.wiktionary? You seem to be the only bureaucrat there. Here's a confirmation diff: [4]. Thanks! Computerwiz908 3 Shkurt 2011 00:04 (CET)

Ju lutemi mos perdorni Emrin e Muhamedit (s.a.v.s) se keshtu mund te ngaterrohet gjate leximit me ndonje njeri historiku me emrin e njejte. Ai është i dërguar i Allahut dhe duhet të dërgojmë salavat për të saher që përmendet qoftë në shkrime qoftë me gojë. Gjithçka në bazë të sunnetit:

“Me një rast Muhammedi a.s. ishte në minber dhe tri herë e shqiptoi: amin. Kur zbriti nga minberi, e pyetën: O i Dërguari i Allahut, ç’do të thotë ky aminimi yt në minber. Në këtë Pejgamberi i Allahut s.a.v.s. tha: Më erdhi Xhibrili dhe më tha: Qoftë i shkatërruar secili njeri që e arrin pleqërinë e prindërve të tij dhe kjo nuk bëhet shkak që t’i falen mëkatet, pas çkahit i kam thënë: amin. Pastaj Xhibrili ka thënë: Qoftë i mallkuar ai që kur përmendesh ti e që nuk sjellë salavat mbi ty, në çka i kam thënë amin. Pastaj Xhibrili ka thënë: Qoftë i shkatërruar ai që e arrin ramazanin e që nuk i falen mëkatet, në çka kam thënë: amin.”

Stema[Redakto nëpërmjet kodit]

Please replace this with this file --Vinie007 23 Prill 2011 22:02 (CEST)

stampa[Redakto nëpërmjet kodit]

Hej, me fal se ndoshta je i zanun por nese ke mundesi nderroje fotografine e wikifjalorit tek kjo stampa:http://sq.wikipedia.org/wiki/Stampa:Wikiprojektet1 qe del tek faqja kryesore se po mi vran syte hahaa... tung te fala Zeke 30 korrik 2011 19:13 (CEST)[reply]

Te lumte[Redakto nëpërmjet kodit]

Si nje nga punetoret me medhej te Wikipedias shqiptare te admiroj per cfare i ke dhene ketij websajti. Shpresoj te jesh mire e te kthehesh se shpejti. Pershendetje e pergezime per punen kolosale. Sportishqiptar 22 nëntor 2011 02:17 (CET)[reply]

Ju faleminderit. Për momentin jamë shumë i zënë me projekte tjera dhe me studimet pas universitare, megjithatë nuk do të thotë se asnjëherë nuk do të veproj këtu. Suksese. Puntori 22 nëntor 2011 10:39 (CET)[reply]

usurp request[Redakto nëpërmjet kodit]

hello, i'm en:user:shanmugamp7.. i cant login using that account in this wiki. i want to usurp my global account to this wiki.. you can contact me at en:user talk:shanmugamp7.. this is my sul.. thankyou
note: i have requested all the three bureaucrat of this wiki--115.254.53.121 6 mars 2012 18:43 (CET)[reply]

usurp request[Redakto nëpërmjet kodit]

hello, i'm en:user:shanmugamp7.. i cant login using that account in this wiki. i want to usurp my global account to this wiki.. you can contact me at en:user talk:shanmugamp7.. this is my sul.. thankyou
note: i have requested all the three bureaucrats of this wiki--115.254.53.121 6 mars 2012 18:43 (CET)[reply]

Renaming request[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello. I request renaming my two following accounts:

  • محمد الجداوي → Avocato
  • GedawyBot → AvocatoBot

Confirmation link: [5]. Reason: Privacy reasons. Please note: You may found the destination accounts (Avocato & AvocatoBot) already exist, I created these new accounts here automatically by mistake (self-created), and I own them (see here and here). Thanks in advance.--M.Gedawy 10 gusht 2012 01:06 (CEST)[reply]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:50 (CEST)[reply]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:10 (CEST)[reply]

Asistencë me Infobox dhe hartat[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung Puntori

Kam krijuar një Infobox për fshatrat greke, por unë nuk jam i njohur me atë se si të vë një hartë si pershembel ne artikulin Mesollonja. Unë dua të ketë një hartë që është e ngjashme me atë të përdorur për Infobox i fshatave Maqedonas. Megjithatë, unë preferoj të kenë një hartë që tregon konturet fizike, si edhe, jo vetëm kufijtë politike (si për shembull artikulli me hartë politike: Rodohozhda). Kjo mund të bëhet edhe për Malin e Zi, Maqedoninë (si harta e tanishme nuk tregojnë edhe kufijtë e Kosovës), Serbia dhe Greqia(për shembull: Skeda:Greece relief location map.jpg). Më fal për të kërkuar këtë, por unë jam personi që kryesisht kontribuon në një mënyrë apo në një tjetër të këtyre artikujve.

Stampa:Infobox GRE fshat Stampa:Infobox MKD fshat

Resnjari (diskutimet) 20 tetor 2012 07:58 (CEST)[reply]


Përshëndetje Resnjari,
Ka ca kohë që nuk jam marrë me Wikipedia, dhe nuk kisha kohë të shoh stampën që ke rregulluar për greqinë. Nëse ajo stamp është njëjtë si për Maqedoninë, atëherë për të vendosur foton vepro njëjtë sikur ky kod {{Harta fshat MKD|Rodohozhdë|41|6|14|20|37|59}} dhe fotoja do të paraqitet me emrin e shkruar nga ju dhe në koodrinatat e vendosura.
Shpresoj kjo të jetë përgjigja që ju kërkoni. --Puntori (diskutimet) 20 tetor 2012 13:35 (CEST)[reply]

Përshëndetje Puntori,

Faleminderit për përgjigjen tuaj. Megjithatë, unë me siguri nuk e tregova problemin siç duhet. Në vend të kësaj këtu qe e shkrojta, unë do të vë këtë çështje në forumin me detaje shumë më tepër. Ka edhe çështje të tjera me lidhje të artikujve e fshatrave që gjithashtu duhet të trajtohen. Unë do të bëj këtë së shpejti, se kam disa gjëra për të bërë në ditët e ardhshme, që do të marrë kohën time.

Resnjari (diskutimet) 22 tetor 2012 17:34 (CEST)[reply]

Keni ndryshuar përmbajtjen e artikullit "Muhammedi" duke rikthyer versionin e hedhur poshtë me votim në kuvend më 4 nëntor 2011. Më duhet t'ju informoj, megjithëse duhet ta dini vetë, se sipas vendimit të marrë aty, çdo shkelje (vandalizëm) ndaj tij ndëshkohet. Ju bëj thirrje ta respektoni atë duke ju lutur ta çbllokoni redaktimin e artikullit dhe të riktheni versionin e mëparshëm. Faleminderit. Gentius (diskutimet) 25 nëntor 2012 18:38 (CET)[reply]

Po më bën të ndjehem keq me këtë kërcënim dhe me hapat drjet ndëshkimit. Çështjen e diskutimeve në "kuvend" dhe temave prekëse, fyese e nënçmuese unë e kam zhvilluar me vite të tëra dhe në forma shumë më intenzive nga kjo që ti e paraqet. Kuvendi nuk ka asnjë ekspert në këtë fushën e çështjeve islame dhe përpilmi i artikujve sipas dëshirës dhe interesave të personave të ndryshëm është i pa drejtë dhe i pa pranueshëm për mua si musliman. Kjo është njëjtë sikur unë të marr dhe të përkthej një artikull nga mjekësia, të e vë në enciklopedi dhe të e mbroj me çdo kusht, pa marr parasysh nëse ky artikull flet të vërtetën.
Për ju dhe grupin i cili me çdo kusht tenton të rikthej këtë artikull e vërteta ska rëndësi, por provokimet janë shumë më me rëndësi. Unë dhjetra herë e kam shtruar pyetje: Përse këso provokime? Ka nevojë që një i krishterë ose një mos njohës i fesë islame të merret me trajtimin e temave islame? Mirë, pëse unë dhe asnjë musliman tjetër nuk është marrë me temat krishtere?
Mos u bëj i mençur, ore zotëri, unë kam kontribuar për mbi 3 vite intenzivisht duke arritur një hapësirë të gjerë artikujsh serioz në shumë lëmi që i pëlqej e mbi të cilat kam njohuri.
Ajo që unë kam bërë gjatë gjithë veprimit tim intenzish është: Kam ruajtur eskalimin e konflikteve mes përdoruesve, nuk kam ngacmuar dhe fyer asnjëherë ndonjë fe, dhe kam mbrojtur të vërtetën.
Në fund të fundit, ti mund të marrësh iniciativë për të më larguar mundësinë e Burokratit, madje të më bllokosh dhe të e bësh artikullin si të duash, por në këtë pikë ti asnjëherë nuk do të mund të jesh i drejtë, por vetëm një njeri i cili kërkon të fyej tjerët për të stërmbushur egon e tij.
Këtë artikull unë nuk do ta liroj, në komente mund të shkruhen pjesë të cilat mund të i sinkronizoj, unë kam marr përsipër kërkoj ekspert në fushën islame dhe të shkruhet artikulli i mbështetur në argumente dhe i pa anshëm.
Pra, ti nëse ke vendosur të shpiesh fyerjen deri në fund, merr cfarëdo hapi të duash ndaj llogarisë sime si përdorues ose/dhe ndaj artikullit. Puntori (diskutimet) 25 nëntor 2012 19:21 (CET)[reply]

Kuvend[Redakto nëpërmjet kodit]

Ju raportova ne kuvend. Me shume keqardhje, e besofshi apo jo. Pasthirrma (diskutimet) 26 nëntor 2012 00:26 (CET)[reply]

Liria nuk është kosmosi, por globi. Liria ka kufi të cilët duhet respektuar përndryshe bën rrëmuj kaosi. Unë nuk kam sindrome, por vetëm mbroj një të vërtetë. Lirimi i artikullit nënkupton rikthimin e përmbajtjes së manipuluar dhe ajo nënkupton shpërndarjen e të pa vërtetës. Genius po i shet njohuri islame të tjerëve duke mos pasur as fije dije mbi të dhe ju përmbani atë duke më sulmuar mua kinse paskan sindrome. Ju po largoheni nga e vërteta. Se shihni këtë? Puntori (diskutimet) 26 nëntor 2012 00:47 (CET)[reply]
Une nuk dua te flas per bindjet e mia personale ne wiki. Qellimi im eshte qe wiki shqiptar te jete i respektueshem ne bote, me teper nga ana cilesore, sesa nga ana sasore. Une dhe disa anetare te tjere perpiqemi te bejme artikuj per Shqiperine ne menyre qe t'i perkthejme ne gjuhe te tjera, disa anetare te caktuar pasurojne wikin shqiptar me artikuj qe s'kane te bejne me Shqiperine, gje qe eshte shume e respektueshme. Persa i perket ceshtjeve te besimit, perpiqem t'i mbaj larg wikit. Ne wiki rendesi ka te jesh asnjanes: nese nuk e bejme kete, nuk jemi dot editore te mire, le me administratore te mire. Fjala "sindrome" perdoret ne fjalorin e wikit, dhe nuk do te thote qe po ju akuzoj per "sindroma" jashte wikit dhe ne jeten reale. Shpresoj te mos me keqkuptoni per kete. Pasthirrma (diskutimet) 26 nëntor 2012 01:49 (CET)[reply]

Ftesë për pjesëmarrje në diskutimin mbi heqjen arbitrare të referencave mbi dënimet me vdekje të Kristaq Rama[Redakto nëpërmjet kodit]

Të lutem ndiqe pak debatin tek Kuvendi (http://sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kuvendi#Diskutim_mbi_referencat_e_d.C3.ABnimeve_me_vdekje_nga_Kristaq_Rama). Po bëhen disa veprime absurde e arbitrare. Me respekt!-- Mr. Pseudo diskuto 25 shkurt 2013 23:55 (CET)[reply]

Reagimin tim mund të e shihni këtu: http://sq.wikipedia.org/wiki/P%C3%ABrdoruesi_diskutim:Babagjysh
Përshëndetje Puntori (diskutimet) 26 shkurt 2013 00:21 (CET)[reply]
Shumë faleminderit. E vlerësoj jashtë mase ndërhyrjen dhe qëndrimin tuaj, sepse po mendoja se ligësia po mbizotëronte! Faleminderit!-- Mr. Pseudo diskuto 26 shkurt 2013 00:33 (CET)[reply]
Sidoqoftë, privilegjet e mia si Burokrat nëse tanimë nuk janë larguar, janë rrugës për tu larguar. Kështu që nuk ka shumë hapsirë që mund të kontribuoj në gjetjen e së vërtetës. Puntori (diskutimet) 26 shkurt 2013 00:57 (CET)[reply]

Forced user renames coming soon for SUL[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi, sorry for writing in English. I'm writing to ask you, as a bureaucrat of this wiki, to translate and review the notification that will be sent to all users, also on this wiki, who will be forced to change their user name on May 27 and will probably need your help with renames. You may also want to help with the pages m:Rename practices and m:Global rename policy. Thank you, Nemo 3 maj 2013 19:11 (CEST)[reply]

Forced user renames coming soon for SUL[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi, sorry for writing in English. I'm writing to ask you, as a bureaucrat of this wiki, to translate and review the notification that will be sent to all users, also on this wiki, who will be forced to change their user name on May 27 and will probably need your help with renames. You may also want to help with the pages m:Rename practices and m:Global rename policy. Thank you, Nemo 3 maj 2013 19:11 (CEST)[reply]

Done Puntori (diskutimet) 3 maj 2013 20:23 (CEST)[reply]

An important message about renaming users[Redakto nëpërmjet kodit]

Dear Puntori, My aplogies for writing in English. Please translate or have this translated for you if it will help. I am cross-posting this message to many places to make sure everyone who is a Wikimedia Foundation project bureaucrat receives a copy. If you are a bureaucrat on more than one wiki, you will receive this message on each wiki where you are a bureaucrat.

As you may have seen, work to perform the Wikimedia cluster-wide single-user login finalisation (SUL finalisation) is taking place. This may potentially effect your work as a local bureaucrat, so please read this message carefully.

Why is this happening? As currently stated at the global rename policy, a global account is a name linked to a single user across all Wikimedia wikis, with local accounts unified into a global collection. Previously, the only way to rename a unified user was to individually rename every local account. This was an extremely difficult and time-consuming task, both for stewards and for the users who had to initiate discussions with local bureaucrats (who perform local renames to date) on every wiki with available bureaucrats. The process took a very long time, since it's difficult to coordinate crosswiki renames among the projects and bureaucrats involved in individual projects.

The SUL finalisation will be taking place in stages, and one of the first stages will be to turn off Special:RenameUser locally. This needs to be done as soon as possible, on advice and input from Stewards and engineers for the project, so that no more accounts that are unified globally are broken by a local rename to usurp the global account name. Once this is done, the process of global name unification can begin. The date that has been chosen to turn off local renaming and shift over to entirely global renaming is 15 September 2014, or three weeks time from now. In place of local renames is a new tool, hosted on Meta, that allows for global renames on all wikis where the name is not registered will be deployed.

Your help is greatly needed during this process and going forward in the future if, as a bureaucrat, renaming users is something that you do or have an interest in participating in. The Wikimedia Stewards have set up, and are in charge of, a new community usergroup on Meta in order to share knowledge and work together on renaming accounts globally, called Global renamers. Stewards are in the process of creating documentation to help global renamers to get used to and learn more about global accounts and tools and Meta in general as well as the application format. As transparency is a valuable thing in our movement, the Stewards would like to have at least a brief public application period. If you are an experienced renamer as a local bureaucrat, the process of becoming a part of this group could take as little as 24 hours to complete. You, as a bureaucrat, should be able to apply for the global renamer right on Meta by the requests for global permissions page on 1 September, a week from now.

In the meantime please update your local page where users request renames to reflect this move to global renaming, and if there is a rename request and the user has edited more than one wiki with the name, please send them to the request page for a global rename.

Stewards greatly appreciate the trust local communities have in you and want to make this transition as easy as possible so that the two groups can start working together to ensure everyone has a unique login identity across Wikimedia projects. Completing this project will allow for long-desired universal tools like a global watchlist, global notifications and many, many more features to make work easier.

If you have any questions, comments or concerns about the SUL finalisation, read over the Help:Unified login page on Meta and leave a note on the talk page there, or on the talk page for global renamers. You can also contact me on my talk page on meta if you would like. I'm working as a bridge between Wikimedia Foundation Engineering and Product Development, Wikimedia Stewards, and you to assure that SUL finalisation goes as smoothly as possible; this is a community-driven process and I encourage you to work with the Stewards for our communities.

Thank you for your time. -- Keegan (WMF) talk 25 Gusht 2014 20:24 (CEST)

--This message was sent using MassMessage. Was there an error? Report it!

Statusi juaj i administratorit[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje. Unë jam një kujdestar. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.   Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwiki, ku ju jeni burokrat dhe administrator. Meqënëse sqwikibooks nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.   Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.   Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.   Të fala, Rschen7754 28 Gusht 2014 05:51 (CEST)

Ngarko skedarë, Eksperti për ngarkim?[Redakto nëpërmjet kodit]

Wikimedia Commons logo

Hello! Sorry for writing in English. As you're an administrator here, please check the message I left on MediaWiki talk:Licenses and the village pump. Thanks, Nemo 18 Shtator 2014 21:22 (CEST)

Statusi juaj i administratorit[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje. Unë jam një kujdestar. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.   Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwiktionary, ku ju jeni burokrat dhe administrator. Meqënëse sqwiktionary nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.   Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.   Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.   Të fala, Rschen7754 14 Tetor 2014 05:44 (CEST)

Translation request[Redakto nëpërmjet kodit]

Greetings. A while ago you helped with translation for single-user login finalization. Could you take some time to review the two messages that will be sent of affected community members soon? The pages are here and here. Thank you for your time, happy editing to you. Keegan (WMF) (talk) 4 Shkurt 2015 05:03 (CET)

Done! Puntori (diskutimet) 4 Shkurt 2015 12:57 (CET)

Ndryshimi e kutisë për Greqinë[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Puntori

Kam bërë një ndryshim në Infobox për Greqinë (Stampa:Infobox GRE fshat). Puntori, kur do kesh kohë, vallë ju mund të vësh ngjyrat kombëtare për Greqinë (në Infobox) dhe flamurin dhe të bësh përmbajtjet e kutisë infobox e Greqisë të shfaqet në faqen e saj? Ndihmën tuaj do të jetë shumë i vlerësuar.

Të fala

(Resnjari (diskutimet) 21 Shkurt 2015 15:14 (CET))


Kandidimi per admin.. i Koka11[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje: Koka11 (diskutim · kontribute)Symbol support vote.svg PËR --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:51 (CET)

  • Arsyeja për kandidim. Kandidojë Koka11 - Ka qenë anëtar prej 2008 (nga redaktimi i parë),ka rreth 35000 redaktime dhe kontribute, afer 100 faqe, dhe kërkoj të mbështetet nga redaktorë të rregullt. Dhe unë për jam Symbol support vote.svg PËR ...nga Rrjedha. Votimi për kandidatin sepse si kandidat pranojë kandidaturën. ... e sponzorizuar nga --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:43 (CET)

Koka11 pranoi për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . per votim me nderime Përdoruesi:Koka11 PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Koka11

Përshëndetje i nderuar,
Duke marrë parasysh që unë për një kohë të gjatë nuk kam qenë aktiv në redaktim dhe shkrim të artikujve, përveç vrojtimit të herë pas hershëm, nuk mund të ndërhy në tek procesi i votimit. Unë nuk i "njoh" kandidatët dhe nuk kam përcjellë veprimtarinë e tyre në asnjë moment. Suksese. Puntori (diskutimet) 25 Shkurt 2015 18:19 (CET)
Arsyja pse duhet te merrni pjese eshte se si pikë qe i referohet kritikës për redaktimin e artikullit Mbrojtja Kombëtare e Kosovës Lindore te cilin shkrim ju vete e keni mbrjtur, ...

Sepse nga :Mr. Pseudodiskuto = Planeti (diskutimet, ky i fundit njihet per sjellje te tilla.. thotë se: nuk kuptohet nga kush është lënë... Kushedi, do jetë ngatërruar...Për sa i përket artikullit, mangësitë në të janë të qarta, deklarohuni spaku per kete sepse tash ky artikull eshte nen mbykqyrje dhe mirembajtje nga Përdoruesi:Rrjedha, i cili eshte edhe ai qe me ka kandiduar ndonese kandidimin tim e ka bere publike ende pa marre pelqimin tim... me nderimi--Koka11 25 Shkurt 2015 22:41 (CET)

Votimet për administrues[Redakto nëpërmjet kodit]

Selam alejkum i nderuar, po ju kërkoj që të hidhni një sy këtu dhe ti përfundoni këto dy kandidatura. Ju faleminderit paraprakisht. --AMMARTIVARI DISKUTO 13 prill 2015 14:43 (CEST)[reply]

Posta?[Redakto nëpërmjet kodit]

T'u përgjigja sot vonë tek e-maili sepse gjatë ditës jam i zënë. Madje të dërgova edhe një email të dytë me lidhje që tregon se Ministrja dhe eksponentë të tjerë politikë kanë marrë pjesë dhe kanë sponsorizuar këto takime ku kanë qenë pjesë Planeti, Margott dhe besoj edhe Edlira Dede (http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:woClrPNOKcAJ:wikiakademia.openlabs.cc/blog/oscal2014-dhe-wikiakademia/+&cd=3&hl=en&ct=clnk&gl=it). Nuk kërkoj asgjë nga askush, as dënim të askujt, vetëm që të diskutojmë dhe të bëjmë një muhabet të pjekur dhe me argumente. Marrëdhëniet e mia me Planetin kanë qenë dhe nëse zgjidhim këtë konflikt do të jenë shumë të mira. -- Mr.Pseudo 12 Maj 2015 22:30 (CEST)

Ky është manipulim i kulluar. Së pari Planeti (Ismet Azizi) nuk ka qenë pjesmarrës në këtë Wkoakademi: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:woClrPNOKcAJ:wikiakademia.openlabs.cc/blog/oscal2014-dhe-wikiakademia/+&cd=3&hl=en&ct=clnk&gl=it. Tjetër , kurrë as anjëherë në jetën time nuk jam talkuar me ministren në fjalë. Është e vërtetë se e ka përshëndetë pjesëmarrësit , e edhe mua në publik, https://www.facebook.com/openlabsAlbania?fref=nf, por ktu nuk ka të bëjë me kurfar Wikiakademie. Unë e kam patur një preyentim pre 15 minutash , në lidhje me temën :“Shquarsia: Si të siguroheni që artikulli juaj nuk do të fshihet”.Ndërsa po përmenden disa emra që unë kurr nuk i kam takuar as nuk i kam kontaktuar në asnjë mënyrë si Edlira Dede, Margott etj. Mandej unë as nuk jam anëtarë i asnjë OJQ-je, jam krrrjt i pavarur, dhe ku do që kam marrë pjesë vetëm si kontribues i Wikipedisë. Nuk kam informacione kurfare rreth sponzorimit, e as që kam patur nevojë as të di. Përveq që më është kompenzuar nga organizatori vetëm hargjimete rrugës n[ë kesh dhe fjetja në hotel të kategorësë - pa ketegori ( që më është thënë në hotel se kushton 20 000 lek, mjete tjera nuk janë hargjuar për mua. Me plotëpërgjegjësi morale dhe penale deklaroj publikisht , se këto fjalë që i shkruajta janë të vërteta dhe vetëm të vërteta.Ju flm për mirëëkuptim.--PLANETI DISKUTO 12 Maj 2015 22:51 (CEST)
Po, lexova postën. Shpresoj që ju të gjeni një gjuhë të përbashkët. Unë lash një gjysmë romani në formë reagimi tek faqja "Milena Harito". Ky është qëndirmi im dhe me kaq mendoj se do përmbylli këtë konflikt nga ana ime. Nëse shihet e nevojshme siç premtova në postën që u shkrova, këtë reagim mund të e kopjoni edhe tek faqja e administratorëve. Puntori (diskutimet) 12 Maj 2015 22:59 (CEST)
I nderuar Ismet, unë mendoj se mosmarrëveshjet e llojit që keni, nuk duhet marrë në raport personal. Pastaj akuzat e llojeve të ndryshme nuk duhet marrë bazë për të humbur kohë për diskutim. Unë si ty si Mr. Pseudo u sugjeroj të merreni me Wikipedia nëse keni interes dhe të lini ndodhitë tjera në të. Në raste mosmarrëveshjeje mund të diskutohet për interes të përbashkët. Vetëm kështu, mendoj, mund të arrihet kënaqësi në punë vullnetare. Fundja, gjatë veprimit tim aktiv përkundër akuzave dhe shpifjeve që më janë bërë, çdo herë jam munduar sa më pakë kohë të kaloj me diskutime dhe sa më shumë kohë me punë. Puntori (diskutimet) 12 Maj 2015 22:59 (CEST)

Votimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Puntori! E kuptoj votimin kunder kandidimit tim per administrues pasi dhene dhe nje shpjegim per voten. Por jam teper teper i zhgenjyer me voten tuaj kunder OlsiBot. Roboti nuk ka bere asnje redaktim te demshem dhe me duket e cuditshme vota juaj kunder ashtu si edhe vota e Mr. Pseudos, mirepo Mr. Pseudon e kuptoj, ai thjesht ka votuar robotin kunder per shkak te inateve personale me mua, por vota juaj eshte e pashpjegueshme. Ju jeni nje perdorues shume i vjeter ketu dhe kete nuk e prisja prej jush. --Olsi (diskutimet) 20 gusht 2015 14:47 (CEST)[reply]

Përshëndetje Olsi. Unë nuk kam asgjë kundër teje si person. Ti ke hedh në votim dhe mendimi im është një në grupën e shumë mendimeve. Unë vetëm u shpreha dhe nëse të tjerët mendojnë më mirë atëherë pa hezitim do i vë privilegjet. Shpjegimi i Mr. Pseudo mu duk i logjikshëm pa mos i ditur prapavijat e tija. Problemi gjatë proceseve të tilla po është se unë nuk jam aq aktiv për t'i njohur përdoruesit dhe ngjarjet dhe po jam i detyruar të marrë qëndrime duke u bazuar në njohuritë e përgjithshme dhe analizat momentale. Shpresoj në mirëkuptim. Sapo të kalojë afati i pritjes i përcaktuar për votimet, mund të më njoftoni dhe unë do i hedh privilegjet si për OlsiBot ashtu edhe për ju. Puntori (diskutimet) 20 gusht 2015 14:53 (CEST)[reply]
Puntori, ju votuat kunder OlsiBot, qe do te thote qe ju nuk deshironi qe ky robot te miratohet. Pse?? Kjo eshte hera e pare ne Wikipedian shqip qe votohet kunder per nje robot apo qe nje robot bllokohet mga redaktimi. Te ishte eagleal, roboti do te ishte i miratuar me shpejtesi. Shiko dhe votimet per robotet e tjere. --Olsi (diskutimet) 20 gusht 2015 15:09 (CEST)[reply]
Mr. Pseudo sugjeroi që roboti të miratohet nga një burokrat që është aktiv dhe ka përcjellë aktivitetin e robotit ose nga Wikimedia përgjuesit dhe unë pëlqeva këtë mendim sepse unë nuk e njoh aktivitetin e robotit, por e di sa përvojë e keqe është të kesh punë me një robot që bën dëm. Kohëve të fundit unë po bëj vetëm miratime pa mos ditur çfarë po ndodh në të vërtetë, por që duke pranuar vullnetin e komunitetit. Puntori (diskutimet) 24 gusht 2015 11:52 (CEST)[reply]

Miratimi i robotit[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Puntori! Mund ta miratosh botin tani? Kane kaluar 1 jave qe nga kandidmi i botit dhe tani eshte koha per ta miratuar. --Olsi (diskutimet) 24 gusht 2015 03:01 (CEST)[reply]

Edhe pse sipas të gjitha gjasave roboti do të miratohet, do presim 14 ditë ashtu siç është rregulla e pritjes së votimeve për administruesit. Këtë po e bëj që të mos ketë keqkuptime dhe të mos kem nevojë për diskutime me anëtarët tjerë të kësaj hapësire. Puntori (diskutimet) 24 gusht 2015 11:48 (CEST)[reply]
Puntori, Roboti Tung, nje robot i ngjashem me OlsiBot, u miratua qe te nesermen, dhe kurre nuk u bllokua edhe pse kishte dy dite qe bente redaktime i pamiratuar. Atehere nuk kishte keshtu debatesh dhe vonesash te kota, eshte hera e pare qe dicka e tille ndodh ketu ne Wikipedia, cka me ben te mendoj se ka te beje me ndonje gje personale ndaj meje, ndryshe nuk e shpjegoj dot gjithe kete debat dhe kete vonese. --Olsi (diskutimet) 24 gusht 2015 14:23 (CEST)[reply]
Asnjë nga përdoruesit aktivë të wikipedisë shqiptare nuk ka eksperiencë me robotët, kështu që do të duhet ta marrësh aprovimin (sinjalizimin e aprovimit / FLAG) tek meta.wikimedia. Përndëryshe, je i lirë të kontaktosh dhe presësh eaglealin që ka eksperiencë nga robotët. Që roboti të miratohet nga komuniteti ynë, ai duhet gjykuar nga përdorues që marrin vesh nga robotët. Nëse nuk e ke kuptuar akoma, ky është thelpi. Nëse do të nxitosh, je i lirë të shkosh tek meta.wikimedia - por siç e di ata të kërkojnë 1 javë pritje... -- Mr.Pseudo 25 gusht 2015 15:57 (CEST)[reply]

Ne momentet kur ka burokrate aktive, kujdestaret e meta-s nuk mund te nderhyjne, prandaj duhet qe robotin ta miratoje Puntori. Per me teper ata kerkojne konsensus dhe nuk mund ta miratojne nje robot qe ka dy vota kunder, edhe pse votat kunder nuk kane fare lidhje me redaktimet e robotit. --Olsi (diskutimet) 25 gusht 2015 16:01 (CEST)[reply]

Dhe nuk ka te beje eksperienca me robotet. Eshte e thjeshte: shiko redaktimet e robotit. Nese redaktimet nuk jane te demshme, miratoje, perndryshe mos e mirato. --Olsi (diskutimet) 25 gusht 2015 16:03 (CEST)[reply]
Eksperienca ka të bëjë. Të sugjeroj të lexosh edhe një herë rregullat dhe normat që kanë të bëjnë me robotët se po ia fut kot. Ja çfarë thotë en.wiki mbi ata që merren me shqyrtimin dhe aprovimin e robotëve: Members of the group are experienced in writing and running bots, have programming experience, understand the role of the BAG in the BRFA process, and understand Wikipedia's bot policy. Those interested in joining the group should make a post to the talk page explaining why they would be a good member of the team and outlining past experience, and then should make posts to WP:AN, WP:VPM, WT:BOT, and WP:BON. After seven days, an uninvolved bureaucrat will close the discussion. en:/Wikipedia:Bot_policy#Bot_Approvals_Group -- Mr.Pseudo 25 gusht 2015 16:09 (CEST)[reply]
Këto gjendje, janë ato që më bëjnë të shqetësohem. Herë pas here ndeshen përdoruesit mes vete për çështje të vogla dhe diskutimet marrin aq nerva dhe kohë sa që dëshira, nga të gjitha palët, për të bërë diç mirë në Wikipedia humbet. Më befason reagimi dhe mosdurimi yt, i nderuar Olsi. Unë në një shkrim të sigurova se nëse kalon votimi kohën e tij (sipas rregullave të shkruara) atëherë unë do e miratoj robotin edhe rolin e administruesit. Aq është me rëndësi sa që nuk mund të pritet ndonjë ditë pa pasur nevojë për reagime e krahasime me veprimet e mëhershme e me persona tjerë? Po më humb koha mua të merrem më gjëra të tilla. Ne duhet mësuar të mos humbim kohë me diskutime që sjellin pak rezultat ose që nuk sjellin rezultat fare. Unë, siç edhe kam theksuar më herët, nuk kam gjë kundër teje, por votimi do presë mbarimin dhe do bëj miratimin si të robotit ashtu edhe të rolit administrues, andaj prit. Nëse harroj, më përkujto që të bëj një veprim të tillë në kohën e vetë. Puntori (diskutimet) 25 gusht 2015 18:02 (CEST)[reply]
Sigurisht qe do te bej krahasime. Nuk me duket e drejte qe ne Wikipedia te veprohet me dy standarde. Per me teper, nuk ka asnje rregull te shkruar qe thote qe roboti duhet te prese dy jave. --Olsi (diskutimet) 25 gusht 2015 18:21 (CEST)[reply]
Nga sa duken bathët, deri më tash nuk ka konsensus rreth robotit. -- Mr.Pseudo 25 gusht 2015 22:17 (CEST)[reply]

Admin[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje serish Puntori! Afati prej 15 ditesh nga fillimi i kandidimit ka perfunduar. Kur ta shihni te arsyeshme mund te merrni nje vendim. Faleminderit. --Olsi (diskutimet) 28 gusht 2015 00:15 (CEST)[reply]

Hello. Could you flag this user as an admin? Thanks MBisanz talk 4 shtator 2015 02:38 (CEST)[reply]

Faleminderit Puntori! --Olsi (diskutimet) 4 shtator 2015 18:50 (CEST)[reply]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 16 shtator 2015 05:21 (CEST)[reply]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 16 shtator 2015 05:22 (CEST)[reply]

Thirrje për pjesëmarrje aktive në Wikipedia Weekend 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Puntori,

Shpresoj që projektet po ju shkojnë mirë. Po ju shkruaj për eventin e Wikipedia Weekend, edicioni i dytë këtë vit që mbahet në 5-6 Dhjetor 2015 në Tiranë. Wikipedia Weekend është takimi vjetor i wikipedianëve nga vënde si Kosova, Shqipëria, rajoni dhe Evropa me qëllim ndarjen e skperiencave midis nesh si dhe ekspozimin e projekteve të Wikimedia në Wikipedianë potencialë. Vizioni është që ky aktivitet të bëhet cdo vit dhe të ndikojë sadopak në rritjen e komunitetit tonë dhe të përmirësimit të Wikipedia në shqip, të Commons dhe jo vetëm. Mendojmë se do ishte interesante dhe shumë e dobishme për komunitetin të ishit pjesë e këtij eventi, si një kontribues aktiv i komunitetit, me vecorinë e pjesëmarrësit ose/dhe ligjëruesit.

Për më shumë informacion dhe aplikime për pjesëmarrje ju lutem shikoni këtu: https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikipedia_Weekend_in_Tirana_2015. Për cdo pyetje mos hezitoni te na kontaktoni duke lënë shënimin tuaj në faqen Meta si më lart. Shpresoj të shihemi në Wikipedia Weekend 2015. --Redon Skikuli (diskutimet) 4 nëntor 2015 14:47 (CET)[reply]

Stampat[Redakto nëpërmjet kodit]

Kisha nje kerkes ne lidhje me stampat e gjuhes. E pash se ju i keni krijuar shume nga keta psh Iso 639.Mund te me tregosh sii behen apo do i krijosh vet. Jemi nga te paktat wiki qe si kemi te gjitha pjeset (Iso 639-2,Iso 639-3,Iso 639-4,Iso 639-5

Përshëndetje i nderuar,
më vije keq që nuk kam kohë të të ndihmoj duke përpiluar stampat vetë, por po u jap nyjat për stampat që kërkoni dhe ju vetë mund t'i përpiloni.
Vazhdo këtu: stampa:ISO 639, stampa:ISO 639-2,stampa:ISO 639-3,stampa:ISO 639-4,stampa:ISO 639-5. Puntori (diskutimet) 25 tetor 2017 01:17 (CEST)[reply]

English-speaking Albanian admin needed[Redakto nëpërmjet kodit]

Can an administrator from this project who speaks good English please take a look at the discussion here, and comment on the underlying conversation in Albanian which is the subject of the complaint? Thanks. Beyond My Ken (diskutimet) 9 dhjetor 2017 02:28 (CET)[reply]

Statusi juaj i administratorit, burokrat - sq.wiktionary[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.

Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwiki, ku ju jeni (administrator / burokrat / burokrat dhe administrator). Meqënëse sqwiki nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.

Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.

Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.

Të fala, Rschen7754 10 gusht 2018 08:15 (CEST)[reply]