Përdoruesi diskutim:Rejs12345

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Rejs12345. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Rejs12345!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Rejs12345, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.Artikujt mbi kengetaret[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje dhe miresevjen ne Wikipedia! Vura re se keni krijuar disa artikuj ne lidhje per disa kengetare. Disa i grise disa i kam vendosur per tu grisur. Kjo per disa arsye: 1. Artikujt duhet te permbajne referenca nga libra, revista 2. Artikujt duhet te plotesojne kriterin e shqueshmërisë. Nese artikujt plotesojne keto dy kushte silli edhe nje here ne Wikipedia me referencat perkatese. Nese ke nevoje per ndihme me shkruaj. Pune te mbare! -- Euriditi  22 dhjetor 2019 12:04 (CET)[reply]

Pershendetje Rejs12345, artikujt tuaj mbi kengetaret u grisen per arsye te shkeljes se te drejtave te autorit. Shoh qe keni marre dhe nje paralajmerim nga Euriditi, prandaj ky do jete paralajmerimi i fundit. Ju lutem ndaloni. --Olsi (diskutimet) 27 mars 2020 12:10 (CET)[reply]

Pershendetje! Une i kam marre artikujt e kengetareve nga teksteshqip.com pasi nuk gjej burime te tjera per biografine e tyre. Prandaj me lini t'i publikoj pasi nuk ka referenca te tjera per keto artikuj. Rejs12345 (diskutimet) 27 mars 2020 14:03 (CET)[reply]

Nese nuk ka referenca te tjera atehere dicka nuk shkon, mund te jete tregues se subjekti nuk ka shquarsi. Megjithate, pavaresisht nga shquarsia, kopjimi i materialeve pa lejen e autorit nuk lejohet nga Wikipedia dhe as nga ligjet ne Shqiperi, Kosove, SHBA etj., prandaj nuk mund te pranojme materiale te tilla. --Olsi (diskutimet) 27 mars 2020 20:45 (CET)[reply]
Përshëndetje, Rejsi! :) Artikuj të tillë na duhen në Wikipedia por, siç është thënë më sipër, nuk mund të pranojmë artikuj që nuk i përkasin domenit publik. Çfarë mund të bësh është të marrësh informacionin nga një faqe e caktuar (ose më mirë, nga shumë faqe të ndryshme) e ta vendosësh pasi ta kesh ripërpunuar e ritreguar me fjalët e tua. Praktikisht ta shkruash ti duke vendosur faqen/et që ke përdorur si burime. I mirëpresim artikuj të tillë nëse do të jenë krijime/përpunime të tuat. :) - Klein Muçi (diskutimet) 27 mars 2020 21:57 (CET)[reply]

Pershendetje perdorues te Wikipedia! Ju lutem me lejoni te krijoj disa artikuj per disa kengetare qe mungojne ne Wikipedia si Anjeza Branka, Erika Bitanji, Mateus Frroku, Plaurent Shushku (Rati) etj... pasi do te shtoj referencen nga ku e kam marre artikullin (si p.sh. te faqja e Irkenc Hyka: https://sq.m.wikipedia.org/wiki/Irkenc_Hyka - seksioni: Referimet - si p.sh. "[1] " E vetmja faqe qe gjej info per ta eshte teksteshqip.com Rejs12345 (diskutimet) 6 maj 2020 13:04 (CEST)[reply]

  1. ^ https://teksteshqip.com/irkenc-hyka/biografia