Jump to content

Përdoruesi diskutim:Tiimiii

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Tiimiii. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje Tiimiii, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !

Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Gjithashtu është e këshillueshme që të përdorni livadhin tonë për të eksperimentuar përpara se të redaktoni një artikull në Wikipedia. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin në fund të mesazhit tënd.

faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

Mos harroni të ndryshoni preferencat tuaja.

Wikipedianët të urojnë punë të mbarë! Olsi (diskutimet) 25 maj 2017 04:28 (CEST)[përgjigjuni]

Në ndihmën tënde janë faqet:


Not Albanian? sq-0? Click here!


Faleminderit per kontributet e tua[Redakto nëpërmjet kodit]

Faleminderit per artikujt qe ke bere. Nese i do akoma me cilesore, shih ca vegla referencash te faqja ime, poshte "Veglat e punes", do ndihmojne qe t'i mbrojne artikujt e tu nga vandalizmat. Edhe nje here faleminderit! 1l2l3k (diskutimet) 11 tetor 2017 17:39 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje 1l2l3k si kalove? Hei i kam ca pytje ne lidhje me artikujt si mund kontaktojm, mduket shum banale ketu?

Me shkruaj nje email. Te parapelqimet mund te vesh emailin qe do te perdoresh per wiki dhe do te te kontaktoj atje. 1l2l3k (diskutimet) 15 tetor 2017 06:41 (CEST)[përgjigjuni]
Tiimiii, akoma s'e ke vene emailin te parapelqimet. Vure qe te te dergoj dicka. --1l2l3k (diskutimet) 11 nëntor 2017 00:40 (CET)[përgjigjuni]
Gati eshte.Kisha haru ta verifikoj Tiimiii (diskutimet) 11 nëntor 2017 01:04 (CET)[përgjigjuni]
DEKORATË
Për kontributet tua në Wikipedia, sidomos në artikujt mbi gjuhët.
Udha (diskutimet) 18 tetor 2017 10:30 (CEST)[përgjigjuni]

Mund ta shpetosh kete artikull duke shkruar dicka, edhe vetem nje fjali? Nuk ka kuptim te grisim, nese kemi specialistin e fushes, :-). --1l2l3k (diskutimet) 2 nëntor 2017 00:35 (CET)[përgjigjuni]

Merem unë mos ki dert --Tiimiii (diskutimet)

Faleminderit, po e le ne doren tende atehere. Me te mira! --1l2l3k (diskutimet) 2 nëntor 2017 00:50 (CET)[përgjigjuni]

Ska gjë.Po çne kjo fushatë grisjeje un mendoj që të tubohen ne nje list dhe secili nga ne të kontribojë aq sa mundet, apo e keni diskutuar tashmë? --Tiimiii (diskutimet)

Une po gris vetem vandalizmat, qe jane raportuar per grisje. Ka pastaj artikuj si ky apo shume te tjere qe, edhe pse jane raportuar per grisje, nuk jane per t'u grisur, thjesht duan pune per t'u rregulluar. Ne kete log besoj ishin te gjitha per grisje. Disa here hoqa stampen {{grise}} pasi ishte vene kot dhe artikulli thjesht donte ca referenca, shih editimin tim te artikulli rrokja. --1l2l3k (diskutimet) 2 nëntor 2017 01:21 (CET)[përgjigjuni]

Faleminderit per artikujt e shumte qe po ben, po mundohu te kesh te pakten nje reference, ne menyre qe ato vete ta mbrojne artikullin nga editore qe jane mosbesues nga natyra, :-). --1l2l3k (diskutimet) 8 nëntor 2017 20:30 (CET)[përgjigjuni]

Ore i bej qe nga tel dhe kur vi në shpi i regulloj. Shif artikujt e mij te mëparshem.Ja vura vetes si qellim qe deri te dielen ta arijm 70.000 dhe qe nga tel eshte e zorshme ti lidhish dhe tu besh refernca. Gjithsesi faleminderit qe kishe regulli dicka".Te nesermen hidhu nje shikim perseri po ktyre.Kalofsh mire (diskutimet) 8 nëntor 2017 23:09 (CET)[përgjigjuni]
Je impresionues, une nga telefoni mezi marr vesh se c'me thone, lere me te shtoj artikuj te rij. Asnje problem, vetem desha te te kujtoj, ke gjithe mirebesimin tim! --1l2l3k (diskutimet) 8 nëntor 2017 23:16 (CET)[përgjigjuni]

Dialekti Alsatian[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, të përgëzoj për punën në lidhje me gjuhët më ra në sy artikulli i fundit që shkruajte Dialekti Alsatian, a je i sigurt se emri në shqip është Alsatian sepse rajoni në fjalë në gjuhën shqipe quhet Alsasa(i) sepse (Alsatian) më duket si anglisht mos duhet të jetë Dialekti Alsasian apo i Alsasit? Edhe të lutem nëse mundesh të vendosësh vetëm Kategorinë:Gjuhë dhe ndonjë lidhje me kllapa [[]] (si psh tek shtetet) kështu artikujt lidhen me njëri tjerin dhe gjinden me lehtë.--Tytuu (diskutimet) 9 nëntor 2017 20:00 (CET)[përgjigjuni]

I bej qe nga celulari dhe eshte e zorshme me i lidh dhe tu vesh referenca dhe kur vi në shpi i regulloj,shif artikujt e mi të mëparshem (kontributet), sa për emrin e artikujt ne fjal do hulumtoj dhe do e regulloj nese ka nevoj.Faleminderit nga ti qe kujdesesh Me te mira. Përdoruesi:Tiimiii (diskutimet)

Te lutem, mos i zhvendos kategorite, thjesht hap nje te re. Pashe qe kishe zhvendosur kete. Sic e sheh, edhe pasi e zhvendose, ajo mban artikuj brenda. Prandaj nuk behet zhvendosja e kategorive, dhe preferohet grisja e tyre e hapja e te rejave. Normalisht kur duhet ta grisesh e te fillosh nje te re, duhet te rikategorizosh manualisht gjithe artikujt qe kishte e vjetra. Eshte pune e lodhshme, prandaj kategorite duhen bere ne shqipe standarde qe ne fillim. Me thuaj nese nuk u shpjegova mire e nese ke pyetje. --1l2l3k (diskutimet) 14 nëntor 2017 16:16 (CET)[përgjigjuni]

Se kisha venë rre kte gje.E kam te qarte tash.Faleminderit we me tregove Përdoruesi:Tiimiii (diskutimet) 14 nëntor 2017 16:22 (CET)[përgjigjuni]
S'ka problem, dhe faleminderit qe po punon per futbollistet e Maqedonise, nje subjekt ku do mundohem te ndihmoj.--1l2l3k (diskutimet) 14 nëntor 2017 16:22 (CET)[përgjigjuni]
Ka mungese të jashtzakonshme për ta eshte mire qe se paku nje ne dite ta krijojme.Stampat jane te gatshme. Edhe dicka, hidhi nje sy Tetova si thua ta nxjerim per ARTIKUJ TË MIRE i nevoitet edhe pak pune. Ta mbush syrin? Ideja eshte qe qytet qe jane nen sundim te marin vemendjen e duhur.Dhe ne te ardhmen te punojme per Presheven Bujanovcim E tgjitha...
Mendoj qe behet. Te pakten ta kemi si objektiv ne ardhmen e aferme dhe me synimin qe, me t'u bere artikuj te mire, te kene edhe perkthim te atyre pjeseve qe mungojne ne enwiki dhe te mund te listohen edhe atje si "good articles". Pjesa historike mund te jete pak e veshtire per t'u bere, pasi do kerkoje historine e qytetit dhe kemi shume pak referenca ne wikin shqiptar per ato. Vetem dy qytete me sa di une kane pasur nje historian te vertete profesionist qe u ka shkruar historine e qytetit, dhe jane Tirana e Dibra nga Kristo Frasheri. Kurse qytete te tjera duhet t'i vjelin referencat nga artikuj te tjere per gjithe regjionin, dhe eshte pune e madhe. E beri Resnjari te Parga, po Parga ka qene qytet shume nderkombetar, i zoteruar nga angleze e venedikas, kurse Tetova eshte relativisht me misterioze. Ne pergjithesi, une mendoj qe prioritet duhet te kene artikuj si antikiteti, Shqiperia mesjetare, vilajetet, Lidhja e Prizrenit. Kur te jene bere ato ne statuse me te larta, atehere mund te marrim referenca te ngjashme e te ripunojme qytetet. Megjithate mund te bejme edhe te anasjellten, me nje qendrim "bottom up", pra nga qyteti te Shqiptaria. --1l2l3k (diskutimet) 15 nëntor 2017 05:32 (CET)[përgjigjuni]
A e njeh mirë Tetovën? Nëse fillojmë bëjmë një "peer review", me pyetje që unë mund të filloj te faqja e diskutimit, a do ishe në gjendje të përgjigjeshe? Do doja ta bëja në një periudhë 1 mujore (në dhjetor mundësisht). --1l2l3k (diskutimet) 22 nëntor 2017 14:01 (CET)[përgjigjuni]

Po e njoh.Lirisht mundesh. Shikoe edhe Kandidaturen per Rita Orën Wikipedia:Artikuj të mirë/kandidatura/Rita Ora Si të duket? -Tiimiii (diskutimet) 22 nëntor 2017 16:01 (CET)[përgjigjuni]

Votova për zonjushë Sahatciun. Mendoj që do bëjmë pune të mirë me Tetovën, vetem mos u merzit me mua, pasi do jetë proces i lodhshëm (për te dy ne, lol). Gjithsesi në fund te vitit, nëse punojmë mirë, do ia arrijmë. Ne momentin që Tetova do bëhet Artikull i mirë këtu, do e përpunoj te wiki anglisht (ne 2018) për ta bërë edhe atje Artikull të mirë. --1l2l3k (diskutimet) 22 nëntor 2017 19:01 (CET)[përgjigjuni]
Jo me më shijon kjo gjë.Shpresojmë tja dalim kjo është me rëndësi.Edhe për Presheven do ishte mirë të angazhohemi dhe Pazarin e rri(Novi Pazar) -Tiimiii (diskutimet) 22 nëntor 2017 19:46 (CET)[përgjigjuni]

Hello Tiimiii,

Dear friend, thank you for your Georgian article translations. Can you please translate some couple of more? There are some articles that would be nice to have in your beautiful language also. Thank you.

E pashe kete burim qe kishe sjell per kete fshatin. Doja te dija a eshte i sakt? Sepse pash edhe per statistikat e fshatrave te maqedonis? Pres pergjigje nese ke koh :) Tetova123 (diskutimet) 22 janar 2018 03:25 (CET)[përgjigjuni]

Po esht i sakt sepse ata i kan perdor tdhenat sipas qeverive perketse (shih kete) psh:ne rastin e vendbanimeve te maqedonis stat.gov.mk. Me qe ra fjala pun e mahnitshme ajo qe po ben me fshatrat e maqedonis.Nese te nevoitet ndnj ndime tjeter lirisht pyet.Me te mira Tiimiii (diskutimet) 22 janar 2018 16:28 (CET)[përgjigjuni]
DEKORATË
Për punë të palodhshme në Wikipedia, qindra artikuj të shkruar, dhe mbi 12 mijë kontrollime, te gjitha ne me pak se 1 vit.
1l2l3k (diskutimet) 23 janar 2018 21:54 (CET)[përgjigjuni]

Faleminderit shumë per vlersimin.

Dekoratë nga Enciklopedia[Redakto nëpërmjet kodit]

Skeda:Hero i socializmit.gif DEKORATË
HERO I PUNËS SOCIALISTE

Shokut Tiimiii, për punën e palodhshme vullnetare në ndërtimin e cilësisë, gjithmonë duke iu përmbajtur vijës së Wikipedisë. Vetëm përpara! Në njërën dorë tastierën, në tjetrën mausin!

Shoku Udha (diskutimet) 25 janar 2018 10:58 (CEST)[përgjigjuni]
Një këshillë, shko te "Beta" lart në të djathtë, dhe aktivizoje opsionin "Përkthimi i përmbajtjes". Kjo e lehtëson shumë përkthimin të cilin mund ta bësh pjesë pjesë dhe pastaj e publikon përnjëherësh.--Udha (diskutimet) 25 janar 2018 11:01 (CET)[përgjigjuni]
Faleminderit shume @Udha,.Po kam njohuri per opsionin nfjal kshtu me duket me efektive, gjithsesi faleminderit per kshillen e vlersoj shume. Tiimiii (diskutimet) 25 janar 2018 18:53 (CET)[përgjigjuni]

Prokopis Pavlopoulos[Redakto nëpërmjet kodit]

Mirëmbrëma!

I though that in Albanian language the most suitable vowel for the Greek vowel ου is u. Am I wrong? Pavlos1988 (diskutimet) 1 shkurt 2018 22:02 (CET)[përgjigjuni]

@Pavlos1988, You are right,but writing is the same.It's just the pronunciation. Tiimiii (diskutimet) 2 shkurt 2018 02:51 (CET)[përgjigjuni]

Përshendetje Tiimiii. Më pëlqen shum kontributi që po i jep Wikipedia-s shqip dhe të falenderoj. Do më pëlqente të krijoja disa artikuj por në këtë periudhe jam pak i zënë, kufizohem vetëm tek patrolling dhe përmirësime të vogla tek faqjet. "Stampa:Gjuha" duhet të zëvendësoj "stampën:Infobox Gjuha" në të gjithë artikujt edhe duhet plotsuar sa më shume me të dhëna nga stampat e Wikipedia-s Anglisht. Po pate ndojnjë ndryshim për të bër tek stampa më thuaj. Me të mira. – Βατο (diskutimet) 10 shkurt 2018 01:08 (CET)[përgjigjuni]

Ne regull.Te falenderoj dhe ty qe gjete kohe.Do tete njoftoj per stampen se here pas here kam dashur qe te shtoj dicka po tash sme kujtohet.Me te mira Tiimiii (diskutimet) 11 shkurt 2018 01:02 (CET)[përgjigjuni]
DEKORATË
Për punë të palodhshme në Wikipedia
--Udha (diskutimet) 16 Shkurt 2018 13:56 (CET)

Ashtu e ka monografia e Pipes qe perdora si burim italo-arberesh, ashtu jane njehur entiteti arberesh nga administrata e Mbreterise se Dy Siçilive dhe e Italise me pas. Korrektesia historike ka rendesi, jo ndjesite tona kundrejt tij. --79.171.53.241 17 Shkurt 2018 00:38 (CET)

Edhe mund te jete e vertet por mos te harojme se e gjith bota shqiptaret e kosoves i njeh si Kosovar. Tash tu themi dhe ne kosovar atyre? E pa logjikshme. Tiimiii (diskutimet) 17 Shkurt 2018 00:44 (CET)
Nuk qendron si analogji, te kujtojme qe Mbreteria e Dy Siçilive nuk ishte shtet kombetar dhe te pakten ne [artikullin anglisht https://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_of_the_Two_Sicilies] pohohet qe flitej arberishtja. Keshtu qe kombesine e tij duhet ta pershfaqim konform realitetit historik ne te cilin ishte. Per me teper qe nuk e ka kurrenje leter ku i thote vetes shqiptar, por arberesh, tjeter vetedije, trajektore historike e mbrujtje tjeter --79.171.53.241 17 Shkurt 2018 00:58 (CET)
Pasandaj, përveçse i bëhet një shërbim të vërtetës, nuk përbën problem kjo kundrejt qëndrimit të shqip-këndonjësit ndaj De Radës: vepra jetësore e tij dhe gjithë puna intelektuale e tij iu kushtua rimëkëmbjes së realitetit të rrënjve të veta qoftë në pjesët e trungut në Perandorinë Osmane, qoftë ndër degëzimet në Mbretërinë Greke dhe atë të Dy Siçilive. --Hormova (diskutimet) 17 Shkurt 2018 11:24 (CET)

Perkthimet automatike[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Tiimiii, vura re qe kishe perkthyer ne menyre automatike nje artikull nga anglishtja dhe duke qene se perkthimet automatike nuk jane te sakta, artikullin e zhvendosa te Përdoruesi:Tiimiii/Depresioni i madh. Pasi te jete i shkruar si duhet mund ta zhendosesh perseri aty ku ishte. Une mendoj qe eshte me mire qe te perkthejme pak, por ashtu sic duhet, sesa te shtojme shume permbajtje, por te shkruar ne gjuhe te pakuptueshme. Gjithe te mirat. --Olsi (diskutimet) 15 mars 2018 00:42 (CET)[përgjigjuni]

@Olsi, po te isha ne vendin tend te njejten gje do beja por jam duke punuar ne nje "projekt Wikipedia:Artikujt që secila Wikipedia duhet t'i ketë" dhe po mundohem qe ta mbush shpraztiren ku jane mbi 130 artikuj te pa krijuara (50+ i kam krijuar tashme) dhe ne te njejten kohe po mundohem qe artikujt ne fjale te jene mbi 30.000 bajt sipas ketij burimi (ku jemi per te ardhur keq), nuk e di sa i ke vene re artikujve te meparshem te mij psh krijimi i fundit ku shumica e tyre jane te krijuara ne te njejten menyr per arsyen e referencave sepse me marin shume kohe.Faleminderit edhe njeher nga ju qe po kujdeseni per cilesin e wikishqip por do te kisha lutur qe tme jepet dritajeshile nga juve si administrator ne lidhje me perkthimet automatike.Me te mira Tiimiii (diskutimet) 15 mars 2018 01:05 (CET)[përgjigjuni]
Me vjen shume mire qe po punon me ate projekt, eshte vertet i rendesishem, por me mire eshte qe te shtosh vetem nje paragraf per artikull, sesa artikuj te perkthyer automatikisht. Artikujt shkruhen qe te lexohen nga te tjeret, jo vetem per statistika, dhe une seriozisht nuk po kuptoja asgje nga ai artikull dhe nese nje artikull nuk kuptohet, besoj se nuk ia vlen te qendroje ne Wikipedia, pasi bie shume besueshmeria e Wikipedias. --Olsi (diskutimet) 15 mars 2018 01:06 (CET)[përgjigjuni]
@Olsi, Jam plotsisht dakort por shih artikullin e fundit te krijuar ne te njejten menyr te lutem Laozi dhe pastaj shih historikun dhe krahasoi.Un tek ky i fundit qe sapo grise, vetem se kisha nisur me permisimin e tij, gati ne cerek isha dhe shkoi dem gjith ajo pun sidoqoft... Tiimiii (diskutimet) 15 mars 2018 01:14 (CET)[përgjigjuni]
Ne Wikipedia asgje nuk shkon dem, artikulli tani eshte te Përdoruesi:Tiimiii/Depresioni i madh dhe mund ta redaktosh aty, pastaj mund ta zhvendosesh dhe historia do te mbetet, ashtu si dhe kontributet e tua. Krijimi dhe permiresimi i artikujve ne hapesiren tende personale, derisa te plotesojne te gjitha kushtet, eshte nje praktike shume e mire. --Olsi (diskutimet) 15 mars 2018 01:19 (CET)[përgjigjuni]
@Olsi, Kam njohuri per praktiken ne fjal Përdoruesi:Tiimiii/Konflikti arabo-izraelit thjesht doja qe tju bindja per heren tjeter. Tiimiii (diskutimet) 15 mars 2018 01:31 (CET)[përgjigjuni]

Artikull i perkryer[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Tiimiii, Miratimi i artikullit si i përkryer ishte veprim i shpejtuar dhe prandaj e riktheva. Gjysma e votave janë përdorues të rinj, prandaj prisni të paktën të votojnë ato me eksperiencë dhe japin një mendim edhe ndonjë administrator, sepse është cilësia më e lartë që i jepet një artikulli. --Liridon (diskutimet) 1 prill 2018 19:18 (CEST)[përgjigjuni]

@Liridon, Ne regull athere, por e pame te arsyeshme pasi juridikisht nuk kishte ndonje pengese.Le te presim per me te miren Tiimiii (diskutimet) 1 prill 2018 19:33 (CEST)[përgjigjuni]

Faleminderit per ndihmen[Redakto nëpërmjet kodit]

Faleminderit per ndihmen si kontrollues keto ditet e fundit. Shpresoj cdo gje mire, te pershendes. --1l2l3k (diskutimet) 30 prill 2018 13:53 (CEST)[përgjigjuni]

Ah edhe nje gje tjeter. Nese sheh IP qe jane problematike, me vandalizma e fjale te pista, m'i raporto te faqja ime e diskutimit per bllokime, komuniteti i kontrolloreve nuk duhet te humbasi shume kohe me revertet e tyre. Nje bllok nga nje sysop eshte me efektiv. --1l2l3k (diskutimet) 30 prill 2018 16:18 (CEST)[përgjigjuni]
@1l2l3k, Kam qene super i zene keto dit mesa duket edhe ditet e ardhme do jem.Shpresoj ta menaxhosh sa me mir wikin. Pa merak fare nese mbien ne sy Tiimiii (diskutimet) 2 maj 2018 00:21 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje. Te lutem, shiko krahasimin para se te aprovosh variante, sepse perdoruesi te cilit ia ke aprovuar as nuk ka haber nga ana teknike, as nuk do t'ia dije qe i shtohet material artikullit nderkohe qe e rikthen sepse kujton qe ketu mund te kete artikuj me tapi ndonjeri. --Zall-herr (diskutimet) 4 maj 2018 11:16 (CEST)[përgjigjuni]

Emerim per admin[Redakto nëpërmjet kodit]

Tiimiii, nje njoftim formal per kandidaturen tende. Gjithe te mirat! --1l2l3k (diskutimet) 16 korrik 2018 18:48 (CEST)[përgjigjuni]


Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 20:20 (CEST)[përgjigjuni]

Çmimi për krijimin e artikujve të rinj[Redakto nëpërmjet kodit]

Çmimi i parë
Çmimi i parë
Çmimi i parë për krijimin e artikujve të rinj në Wikipedia-n shqip në vitin 2018 i jepet përdoruesit Tiimiii.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për krijimin e artikujve të rinj
Çmimi për krijimin e artikujve të rinj


Përshëndetje![Redakto nëpërmjet kodit]

Mirë se u ktheve :) – Βατο (diskutimet) 19 nëntor 2019 22:32 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje @Tiimiii, Dëshiron të kontrollosh dhe shikosh redaktimet e mia blu apo jeshile (shqyrtimi)?--Saklanan gerçekler (diskutimet) 3 prill 2020 20:38 (CEST)[përgjigjuni]

Psh. Po me shum deshire kur te kem koh - Tiimiii (diskutimet) 3 prill 2020 21:30 (CEST)[përgjigjuni]
Dëshironi të më jepni të drejtat e plota për të shoshitur? Unë kam qenë këtu për një kohë shumë të gjatë dhe nuk ka pasur asnjë problem deri më tani?--Saklanan gerçekler (diskutimet) 28 prill 2020 19:26 (CEST)[përgjigjuni]
@Βατο, mund të kesh dëshirë të hedhësh një sy këtu meqë Timi nuk mundet të japë të drejta të tilla, nëse nuk gabohem (megjithëse mendimi i tij si kontrollues me përvojë është i nevojshëm). - Klein Muçi (diskutimet) 28 prill 2020 19:32 (CEST)[përgjigjuni]

@Saklanan gerçekler, Kete pune ne dore e kane administratoret dhe un nuk jam njeri prej tyre por gjithsesi un jam kunder qe ti te jesh autochecket user per arsye se ben zhvendosje te pa arsyetueshme te fare pa kuptim (Edhe pse jam nje nder lobuesit kryesor qe te shtohet numri i kontrolluesve). Un do i lutesha administratoret (@Βατο,,@Klein Muçi, dhe gjith te tjeret) qe ta shtyejne edhe pak punen tende ku de jesh ne prove me ZHVENDOSJET sepse po na shkakton shume probleme – Tiimiii (diskutimet) 28 prill 2020 21:02 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje, përdoruesi në fjalë më duket sockpuppet i një përdoruesi tjetër, personalisht nuk mund t'i jap të drejtën 'autochecked' derisa vazhdon me veprimtarinë e mëparshme. – Βατο (diskutimet) 29 prill 2020 14:02 (CEST)[përgjigjuni]

O shoq qa pot pengoj Buzollt ty a ki naj problem? Arbër Buzolli (diskutimet) 18 prill 2020 02:04 (CEST)[përgjigjuni]

Per cilin artikull behet fjal? – Tiimiii (diskutimet) 18 prill 2020 02:06 (CEST)[përgjigjuni]
Medalje
Për punën e palodhur që po bën në Wikipedia. Vazhdo kështu!

Klein Muçi (diskutimet) 20 prill 2020 02:45 (CEST)[përgjigjuni]

Në lidhje me kontrollin e artikujve. - Klein Muçi (diskutimet) 20 prill 2020 02:46 (CEST)[përgjigjuni]

Mirësevini në Aventurën e Wikipedias![Redakto nëpërmjet kodit]

Tung AeW! Jemi shumë të lumtur që dëshiruat të luani për të mësuar, si një mënyrë miqësore dhe argëtuese për t'u bërë pjesë e komunitetit dhe misionit tonë. Mendoj se këto lidhje mund të jenë të dobishme për ju gjersa po filloni.

-- 17:48, E mërkurë, prill 27, 2016 (UTC)

On Wikipedia there must not be H1 headings inside articles. Please restore my edit. Born2bgratis (diskutimet) 23 prill 2020 00:03 (CEST)[përgjigjuni]

Faqet me ndryshime në pritje 2[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Timi! :)

Siç e di, tërë kohës jam duke mbajtur në vëmendje çështjen e faqeve me ndryshimet në pritje. Kam vënë re se numri është ulur ndjeshëm falë punës tënde dhe nëse ritmet mbahen të njëtrajtshme dhe pak, së shpejti ajo faqe do të zerohet. Duke qenë se aktualisht je kontrolluesi kryesor, për të mos thënë i vetmi, nxitur nga përgjegjësia që rrjedh prej këtij fakti, doja të të pyesja për diçka: Je i kujdesshëm në kontrollet që po bën? Këtë pyetje e bëj dhe për shkak të numrit të madh të kontrollimeve e refuzimeve që po kryen. S'e vë në dyshim që një pjesë e madhe e atyre ndryshimeve janë për t'u refuzuar pasi vijnë nga një kohë kur filtrat e redaktimeve nuk ishin aktivë siç i kemi sot por gjithsesi, moralisht, me pozicionin e administratorit që kam, më duhet të ta bëj si pyetje. Sepse praktikisht, hëpërhë, ti mbetesh de facto gjykatësi suprem që vendos se çfarë përfshihet e çfarë jo në artikuj. Ajo listë është e lehtë të zbrazet nga kushdo thjesht duke refuzuar çdo ndryshim rresht. Vështirësia qendron te verifikimi i informacionit. Dua të theksoj përgjegjësinë që ekziston në një detyrë të tillë. Unë gjithsesi kam besim personalisht te ti, pasi je përdorues me përvojë dhe, nga një anë, je nga të paktët që po punon me aq zell për atë listë këto ditë por, refuzimet e shumta të shfaqura te lista e ndryshimeve më të fundit, në disa raste dhe në faqe me mijera bite informacion, më detyruan të ta bëja si pyetje. - Klein Muçi (diskutimet) 25 prill 2020 20:40 (CEST)[përgjigjuni]

@Klein Muçi,Sigurisht se gaboj dhe un (tani e verej se tek Jani Koleti nje gje te tille) me shkruaj cdohere per nje gje te tille te lutem. Pastaj une sdua te jem kontrolluesi kryesor un dua nje wiki cilsore ku te lutesha te me ndimosh dhe ti.Tjeter - te veshtrosh perdoruesit e rii dhe tu japesh epitetin e vetkontrolluesit do na ndimonte per me pakk faqe te tilla.Kisha dhe nje kerkes tek artikulli Nënë Tereza ke mundsi ta kriosh stampen SAINT-SHENJETOR se nuk jam i mire ne ato dhe un do kujdesem per pjesen tjerer te artikullit qe te behet nje artikull i perkryer Si thua?
Të kuptoj shumë mirë por thjesht kështu është gjendja aktuale hëpërhë. Shumë rrallë shoh njerëz të tjerë të kontrollojnë përveç teje. Do të mundohem të ndërhyj dhe unë. Kontrolluesit de jure, si numër, shtohen vazhdimisht por fatkeqësisht pak (për të mos thënë fare) e ushtrojnë si detyrë. Unë i shoh te lista e ndryshimeve më të fundit që punon deri vonë me kontrollet. Sot rastësisht pashë "-4000 bite informacion" të shënjuar me të kuqe aty dhe më tërhoqi vëmendjen e thashë të të pyes njëherë. Ishte pikërisht te artikulli i Jani Koletit. Paskam bërë mirë që të paskam thënë domethënë!
@Berishasinan, mos ke dëshirë/kohë të merresh ti me stampën/modulin (po pati) në fjalë në lidhje me Nënë Terezën? I futem dhe unë po qe se nuk mundesh por këto kohë ke punuar shpesh me stampa të tilla dhe... - Klein Muçi (diskutimet) 26 prill 2020 00:01 (CEST)[përgjigjuni]
Sigurisht! Do ta krijoj sa më shpejt të mundem.
Stampa është gati dhe gjendet këtu. – Berishasinan (diskutimet) 26 prill 2020 01:45 (CEST)[përgjigjuni]

@Berishasinan, Faleminderit shume te jam borxhli.Tani heret apo vone artikulli do listohet nga ata te perkryerit besoj.Ka nje prb te vogel tek stampa u mundova ta ndryshoj po smundem sdi.I vetmi problem qendron tek fjala BY - NGA Nuk perkthehet ne shqip sedi pse.Mund te zgjidhet? – Tiimiii (diskutimet) 26 prill 2020 02:37 (CEST)[përgjigjuni]

Besoj se e zgjidha unë atë problem. Shikoje njëherë. - Klein Muçi (diskutimet) 26 prill 2020 02:54 (CEST)[përgjigjuni]
@Klein Muçi, PO eshte ne regull faleminderit shume! – Tiimiii (diskutimet) 26 prill 2020 03:03 (CEST)[përgjigjuni]
Timi, asgjë. :)
@Berishasinan, s'e kam parë stampën në hollësi. I kishim tërë modulet e nevojshme për të paraprakisht ne? Se s'shoh të kesh sjellë ndonjë të ri. - Klein Muçi (diskutimet) 26 prill 2020 03:11 (CEST)[përgjigjuni]

Timi, të falënderoj që po përkthen titujt e burimeve por po bën një gabim të vogël. Parametri "title" duhet lënë siç është në origjinal ndërsa përkthimi shtohet në një parametër tjetër të quajtur "trans-title". Për shembull: title=Albania is the greatest!|trans-title=Shqipëria është më e mira! - Klein Muçi (diskutimet) 26 prill 2020 03:17 (CEST)[përgjigjuni]

Sa doja tete pyesja ne fakt per shpjegim me te hollsishem mos ju lodhi herave tjera tek kjo stamp Stampa:Infobox Biografia fetare e kuptova pak a shume.Pastaj vec trans title e bejme ne shqip @Klein Muçi,? – Tiimiii (diskutimet) 26 prill 2020 03:22 (CEST)[përgjigjuni]
Nuk të kuptova mirë. Unë nuk e kisha fjalën për stampën e re pasi nuk e kam parë se çfarë ke bërë aty. E kisha fjalën për redaktimin që bëre te artikulli i Nënë Terezës ku ndryshove ca referime (burime) duke shtuar parametrin e gjuhës e duke përkthyer titujt. Përkthimi i titujve te referimet (burimet) bëhet duke shtuar parametrin "trans-title" me vlerën e titullit të përkthyer perkrah parametrit "title" që përmban vlerën e titullit në origjinal. Nëse nuk jam treguar mjaftueshëm i qartë, më thuaj se ta tregoj me një shembull konkret te artikulli. Është gjë shumë e thjeshtë konkretisht, vetëm shpjegimi mund ta bëjë të ngjajë pak e ngatërruar. Ose mbase je ngatërruar ti se kujtoje se po flisja për stampën. Për ta theksuar e përsëris që nuk e kam parë çfarë ke bërë me stampën. Shpjegimi i referohet vetëm ndryshimit (redaktimit) që bëre së fundmi te artikulli për Nënë Terezën. :) - Klein Muçi (diskutimet) 26 prill 2020 03:50 (CEST)[përgjigjuni]
Po, @Klein Muçi,. Modulet tashmë ekzistonin dhe nuk pata ndonjë problem në krijimin e stampës. Problemi i vetëm është se nuk pata kohë ta përktheja dokumentacionin. - Berishasinan (diskutimet) 26 prill 2020 10:15 (CEST)[përgjigjuni]
Asgjë, @Tiimiii,! - Berishasinan (diskutimet) 26 prill 2020 10:26 (CEST)[përgjigjuni]

Artikuj te perkryer[Redakto nëpërmjet kodit]

@Klein Muçi, E bera kandidaturen per NENE TEREZEN Wikipedia:Artikuj të përkryer/Kandidatura/Nënë Tereza FALEMINDERIT edhe prej teje edhe @Berishasinan, qe me ndimuan ne lidhje me stampat dhe permisimin.Por egziston problemi se nuk shfaqet tek kryefaqa Wikipedia:Artikuj të përkryer mundet ta regullosh? – Tiimiii (diskutimet) 2 maj 2020 20:08 (CEST)[përgjigjuni]

Asgjë. Është pak i vështirë shpallja e votimit, s'ke faj. Kam qenë duke menduar për një mënyrë për ta lehtësuar por s'ia kam dalë të ndryshoj gjë për momentin. Do të merrem unë tani. - Klein Muçi (diskutimet) 3 maj 2020 02:01 (CEST)[përgjigjuni]
Oh, e paskam mbrojtur faqen dhe me sa duket hapin e fundit të votimit mund ta hedhë vetëm një administrator. Mua më ka mbaruar mandati kështu që s'mundem ta shpall kandidaturën hëpërhë. @Sadsadas, @Βατο, ju lutem, zyrtarizojeni pak kandidaturën e Nënë Terezës te faqja e kandidaturave. - Klein Muçi (diskutimet) 3 maj 2020 02:08 (CEST)[përgjigjuni]
@Klein Muçi, e vendosa kandidaturen e Nene terezes te faqja e kandidaturave. @Tiimiii, te pergezoj per artikullin, ke bere nje pun shume te mire.– Sadsadas (diskutimet) 3 maj 2020 08:49 (CEST)[përgjigjuni]
Faleminderit. Por do ishte mire qe faqaja mos te mbrohet qe secili ta kishte mundesine e kanditimit.Gjithe te mirat – Tiimiii (diskutimet) 4 maj 2020 00:38 (CEST)[përgjigjuni]
 U bë! - U ul niveli i mbrojtjes si te WP:AMK ashtu dhe te WP:APK. Faqet mund të redaktohen nga kushdo që ka llogari tashmë. Ka qenë veprimi im i nxituar kur punova për t'i rinovuar. @Βατο, faleminderit për ndihmën! :) - Klein Muçi (diskutimet) 4 maj 2020 02:03 (CEST)[përgjigjuni]

"Ëma" dhe "e ëma"[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Tiimii,

Vërejta se e paskeni rikthyer titullin e faqes "ëma", të cilin e ndreqa unë, në të mëparshmin "e ëma" dhe do të doja të dija përse? "E ëma" është gabim gramatikor, pasi kjo do të thotë "ëma e tij/saj", pjesëza "e" e cila i paravihet është në fakt përemër pronor e farefisnisë prandaj më duket e pakuptimtë të lihet në titullin. Edhe në fjalorët e gjuhës shqipe shënohet fjala "ëmë" thjesht ashtu e pa përemrin vetor. Ju përshëndes.--Ademi1998 (diskutimet) 30 maj 2020 01:25 (CEST)[përgjigjuni]

Çmimi për kontrollin[Redakto nëpërmjet kodit]

Çmimi i parë
Çmimi i parë
Çmimi i parë për kontrollin në Wikipedia-n shqip në vitin 2020 i jepet përdoruesit Tiimiii.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për kontrollin
Çmimi për kontrollin


@Klein Muçi, si është situata me bojë dhe boja?--2003:E6:2F07:B400:F500:639D:AD1C:6FD1 18 shkurt 2022 17:45 (CET)[përgjigjuni]

Artikujt u njësuan. :) - Klein Muçi (diskutimet) 19 shkurt 2022 03:02 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh automatik i dërguar te të gjithë kontrolluesit shqipfolës që kanë qenë aktivë së fundmi. Aktualisht në listën e faqeve me ndryshime në pritje gjenden rreth 4000 faqe, disa prej tyre në pritje për më shumë se 1 viti. Kontrollimi i ndryshimeve në pritje është një nga përgjegjësitë bazë të çdo komuniteti Wiki kështu që ju ftojmë të ndihmoni ta zbrazim atë listë. Lista mund të gjendet këtu. - MediaWiki message delivery (diskutimet) 16 mars 2022 15:04 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje! Dëshironi të kontrolloni kontributet e mia dhe t'i bëni ato blu?--Nurschtein (diskutimet) 21 prill 2022 18:10 (CEST)[përgjigjuni]
Edhe redaktimet e mia?--Doardear (diskutimet) 22 prill 2022 11:07 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje, ju bëni përkthime mjaft të mira. A doni ta përktheni artikullin en:Ukrainian Greek Catholic ChurchKisha Greko-Katolike Ukrainase, en:Neapoli, KozaniNaselica, en:Gül BabaGjyl Babaj, en:Teqe of Baba AliTeqeja e Baba Aliut, en:Teqe of BllacaTeqeja e Baba Isufit, en:Faik Pasha MosqueXhamia e Faik Pashës, en:Sultan Mehmed Mosque, ArtaXhamia e Sulltan Mehmetit, en:Kursum Mosque, KastoriaXhamia Kurshumli, en:Yeni Mosque, EdessaXhamia e Re (Vodenë), en:Elassona MosqueXhamia e Muharrem Pashës, en:Bayrakli Mosque, LarissaXhamia e Bajraklisë, en:Parthenon mosqueXhamia e Partenonit, en:AshikArshik, en:Aunthalla, en:I Corps (Ottoman Empire)Korpusi I, en:Yugoslav government-in-exileQeveria jugosllave në mërgim, en:Jake AllexJake Allex, en:Mattressdyshek, en:YazidisJezidët, en:al-Jazariel-Xhezeriu, en:Battle of the CamelBeteja e Devesë, en:Battle of ChainsBeteja e Zinxhirëve, en:Persecution of Muslims during the Ottoman contractionPersekutimi i myslimanëve gjatë tkurrjes osmane, en:2023 Turkish general electionZgjedhjet parlamentare në Turqi, 2023, en:Vault (architecture)qemer, en:Nevusnishan, en:Tambourdajre dhe en:Sachetqeska?--2003:E6:2F07:B400:DD48:88D8:772B:5D85 30 mars 2022 15:46 (CEST)[përgjigjuni]

Jo? 😢--2003:E6:2F49:3100:816C:8FEA:FEB1:1EA0 13 prill 2022 18:34 (CEST)[përgjigjuni]
Psh. Po te verej qe 2 3 here po I ndron artikujt qe per një perdorues te rri eshte e komlikuar qe do te those qe ti din te redaktosh dhe te kriosh. Ne si komunitet I vogel qe jemi e dim qe ka Mirja artikuj te rendesishem qe I duhen wikit ton. Tashi 1 her 2 her mund tete ndimojme po duhet ta kuptosh se spunojme per ty. Ose ta jap një mundsi zgjith artikuj dhe do I punojme bashke por jo ta bejme gjith punen dhe ti te redaktosh ca gabime te vogla.Me kontakto per cdo che qe se kupton po tashi te lutem --Tiimiii (diskutimet) 16 prill 2022 21:10 (CEST)[përgjigjuni]
@Tiimiii, Vallahi?--2003:E6:2F49:3100:5C30:E299:B5D8:7964 26 prill 2022 23:23 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje @Tiimiii a mundeni ta kontroloni faqen Xsoundbeatz (producent shqiptar)

i Cili nje user gjerman I ka dhan faqes spam, dhe une personal e kam perkthy faqen nga Wikipedia Maqedone e cila esht krijuar nga nje administration faqja Xsoundbeatz dhe une pata deshir qe ta perkthej faqen ne gjuhen shqip. Dhe ju lutem ta kontrolloni faqen. Valentinoshabani (diskutimet) 23 nëntor 2022 16:53 (CET)[përgjigjuni]

fyi [1] --Johannnes89 (diskutimet) 23 nëntor 2022 17:01 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje, @Tiimiii,

Vura re që në vitin 2009 keni kontrolluar artikullin e TVALB. Disa muaj më parë vendosa të përditësoj dhe plotësoj artikullin. Por ende nuk është testuar dhe ndryshimet nuk janë reflektuar. Mund të kontrolloni ndryshimet e mia në mënyrë që artikulli të përditësohet. Faleminderit shume paraprakisht. Krakozjabla (diskutimet) 21 dhjetor 2022 13:01 (CET)[përgjigjuni]

Faleminderit Shumë Krakozjabla (diskutimet) 26 dhjetor 2022 13:26 (CET)[përgjigjuni]
Përshëndetje, @Tiimiii :)
Kam bërë disa ndryshime të rëndësishme në artikullin e TVALB. Mund të kontrolloni ndryshimet e mia, ju lutem, në mënyrë që artikulli të përditësohet? Faleminderit shume paraprakisht.
Krakozjabla (diskutimet) Krakozjabla (diskutimet) 27 shkurt 2023 13:41 (CET)[përgjigjuni]
Përshëndetje, @Tiimiii,

Faleminderit përsëri që shikoni artikullin e TVALB. Më vjen shumë keq, por vura re një problem të vogël me lidhjen në sitin setplex.com. Bëra një korrigjim të vogël në linkun në artikullin e TVALB. Faleminderit shume paraprakisht. Krakozjabla (diskutimet) 26 dhjetor 2022 14:29 (CET)[përgjigjuni]

Vegla për kontroll[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Timi! Mirë se u ktheve! Si ngahera, faleminderit për kontrollin e artikujve! Je nga të paktët që ndihmon vazhdimisht me atë detyrë. Të ftoj të hedhësh një sy te veglat dhe të aktivizosh Flluska shfletimi, QuickAccept dhe ButtonizeReview. Janë vegla që të kombinuara ndihmojnë me procesin e kontrollit. — Klein Muçi (diskutimet) 12 janar 2023 04:12 (CET)[përgjigjuni]

@Klein Muçi, Faleminderit.Po ku ti gjej kto? Me oriento me ndonje link te lutem.– Tiimiii (diskutimet) 12 janar 2023 05:33 (CET)[përgjigjuni]
Patjetër. Shko këtu: Speciale:Parapëlqimet#mw-prefsection-gadgets
Prej aty mjafton vetëm të aktivizosh veglat në fjalë. — Klein Muçi (diskutimet) 15 janar 2023 09:44 (CET)[përgjigjuni]

Pershendetje @Tiimiii,

Faleminderit shumë për postimin e artikullit TVALB.

Krijova një artikull të ri Big Brother VIP Albania (sezoni 2). Ky artikull është botuar në Wikipedia në anglisht, por jo në shqip.

Unë kontaktova një administrator tjetër për të publikuar një artikull. Por nuk mora përgjigje. Ju lutem mund të më ndihmoni të botoj një artikull të ri. Faleminderit shume paraprakisht. - Krakozjabla (diskutimet) 10 mars 2023 16:53 (CET)[përgjigjuni]

You have been a medical translators within Wikipedia. We have recently relaunched our efforts and invite you to join the new process. Let me know if you have questions. Best Doc James (talk · contribs · email) 12:34, 13 August 2023 (UTC)

Digimon në Tring Tring[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, do të doja të pyesja në lidhje me faqen në lidhje me Digimon. Është bërë një modifikim që thotë se është transmetuar në Tring Tring, të cilin e keni shqyrtuar. A ka burime për ta vërtetuar këtë si për shembull një orar televiziv, pamje nga ekrani apo ndoshta edhe një regjistrim i serialit që po transmetohet në atë kanal? Parkinski27 (diskutimet) 5 shtator 2023 01:02 (CEST)[përgjigjuni]

Medalje dhënë më 24 nëntor 2023 20:36 (CET)[Redakto nëpërmjet kodit]

Për kontrollimin e vazhduar ndër vite të artikujve, përkthimin e artikujve të rinj dhe plotësimin e mungesave teknike të ndryshme të hasura gjatë punës. Kontributi yt mirëfilltazi shumëvjeçar vlerësohet më së tepërmi. Faleminderit!

Medalje
Për punën e mirë që po bën në të gjithë komunitetin e Wikipedia-s në tërësi. Vazhdo kështu!

-Klein Muçi (diskutimet) 24 nëntor 2023 20:36 (CET)[përgjigjuni]

Faleminderit per Vlersimin --Tiimiii (diskutimet) 24 nëntor 2023 20:45 (CET)[përgjigjuni]

Thank you for being a medical contributors![Redakto nëpërmjet kodit]

The 2023 Cure Award
In 2023 you were one of the top medical editors in your language. Thank you from Wiki Project Med for helping bring free, complete, accurate, up-to-date health information to the public. We really appreciate you and the vital work you do!

Wiki Project Med Foundation is a thematic organization whose mission is to improve our health content. Consider joining for 2024, there are no associated costs.

Additionally one of our primary efforts revolves around translation of health content. We invite you to try our new workflow if you have not already. Our dashboard automatically collects statistics of your efforts and we are working on tools to automatically improve formating.

Thanks again :-) -- Doc James along with the rest of the team at Wiki Project Med Foundation 3 shkurt 2024 23:25 (CET)[përgjigjuni]