Përplasja (serial)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Përplasja (tr: Çarpışma) është serial televiziv turk i prodhuar nga Ay Yapım.

Informacione mbi serialin
Titulli shqip: Përplasja
Titulli origjinal: Çarpışma
Shteti i prodhimit: Turqi
Viti i prodhimit:
(Vitet e prodhimit):
2018-2019
Kohëzgjatja e një episode: rreth 140 minuta. minuta
Episode: 24
Gjuha origjinale: Turqisht
Intro: Toygar Işıklı
Studio / Prodhuesi(t): Show TV
Krijuesi(t): Ay Yapım
Zhanri: Aksion
Dramë
Transmetimi i parë në TV: 22 nëntor 2018-30 maj 2019
Interpretojnë

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seriali ka të bëjë me katër persona që kryqëzohen me njëri-tjetrin pas një aksidenti. Kadir, një polic që përpiqet të kryejë vetëvrasje; Zejnep, një grua që dëshiron ta shpëtojë vajzën e saj; Xhemre, trashëgimtare e një firmeje të fuqishme ligjore; dhe Kerem, një i ri që sapo ka dalë nga burgu dhe hyn në një problem më të madh.[1]

Personazhet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktori Personazhi
Kıvanç Tatlıtuğ Jusuf Karaxha/Kadir Adalı
Elçin Sangu Zejnep Tunç
Onur Saylak Veli Xhevher
Melisa Aslı Pamuk Xhemre Gyr
Alperen Duymaz Kerem Korkmaz
Mustafa Uğurlu Selim Gyr
Merve Çağıran Meral
Rojda Demirer Belma
Hakan Kurtaş Demir
İsmail Demirci Galip
Sevtap Özaltun Asllë
Gonca Cilasun Serpil
Yıldırım Şimşek Ömer
Furkan Karabalık Adem
Efecan Şenolsun Jakup
Gökçen Çiftçi Ajlin
Merve Nil Güder Deniz
Erkan Can Hajdar
Şebnem Sönmez Asije Karaxha
Ali Sürmeli /Arif Karaxha/Zarif/Xhansëz

Transmetimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni Dita dhe Ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Viti Epizoda TV Kanalı
Sezoni i parë E enjte 20:00 22 nëntor 2018 30 maj 2019 2018-2019 24 Show Tv

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Crash". madd.tv. Marrë më 11 janar 2019. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)