Përvoneku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Përvonek
Првонек
Fshat
Vendndodhja
Përvonek is located in Serbia
Përvonek
Përvonek

Koordinatat: 42°30′36″V 22°6′11″L / 42.51000°V 22.10306°L / 42.51000; 22.10306

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Banjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 30′ 36″ Veri

22° 6′ 11″ Lindje

Përvonek (serbisht: Првонек/Prvonek) është fshat në komunën e Banjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]