Paüls

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paüls
Komunë
Vendndodhja
Paüls is located in Spanjë
Paüls
Paüls

Koordinatat: 40°55′27″V 0°24′1″L / 40.92417°V 0.40028°L / 40.92417; 0.40028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Ebre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.84 km2
Lartësia 378 m (m.n.d.)
Popullsia 613 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43102
Koordinatat 40° 55′ 27″ Veri

0° 24′ 1″ Lindje


Paüls është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Paüls ka 613 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.84 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Paüls – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale