Palafrugell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Palafrugell
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Palafrugell.svg
Vendndodhja
Palafrugell is located in Spanjë
Palafrugell
Palafrugell

Koordinatat: 41°55′9″V 3°9′55″L / 41.91917°V 3.16528°L / 41.91917; 3.16528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Lluís Medir i Huerta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.93 km2
Lartësia 64 m (m.n.d.)
Popullsia 22109 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Palafrugellencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17200
Koordinatat 41° 55′ 9″ Veri

3° 9′ 55″ Lindje

Faqja Zyrtare www.palafrugell.cat


Palafrugell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Palafrugell ka 22109 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.93 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]