Palanca (Bacău)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Palanca (Bacău)
Komunë
Vendndodhja
Palanca (Bacău) is located in Rumania
Palanca (Bacău)
Palanca (Bacău)

Koordinatat: 46°32′0″V 26°7′0″L / 46.53333°V 26.11667°L / 46.53333; 26.11667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Bacău
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja ? [1] km2
Popullsia 3.613 [2] banorë
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Cădăreşti (Magyarcsügés), Ciugheş (Oláhcsügés), Pajiştea (Gyepece), Palanca dhe Popoiu
Koordinatat 46° 32′ 0″ Veri

26° 7′ 0″ Lindje

Palanca (Bacău) është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 3.613 banorësh dhe sipërfaqe ? km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Cădăreşti (Magyarcsügés), Ciugheş (Oláhcsügés), Pajiştea (Gyepece), Palanca dhe Popoiu.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)