Palas de Rei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Palas de Rei
Komunë
noform
Church of Santiago de Albá.
Stema_figura
Vendndodhja
Palas de Rei is located in Spanjë
Palas de Rei
Palas de Rei

Koordinatat: 42°52′25″V 7°52′10″P / 42.87361°V 7.86944°P / 42.87361; -7.86944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku A Ulloa
Kryetari i Bashkisë Fernando Alfredo Pensado Barbeira
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 199.68 km2
Lartësia 534 m (m.n.d.)
Popullsia 3678 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Palenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27200
Prefiksi 982
Koordinatat 42° 52′ 25″ Veri

7° 52′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.palasderei.orh


Palas de Rei është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun A Ulloa, të provincës Lugo, në Galicia. Palas de Rei ka 3678 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 199.68 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]