Paldenica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paldenicë
Paldonik
Fshat
Vendndodhja
Paldenicë is located in Kosova
Paldenicë
Paldenicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Hanit i Elezit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 16″ Veri

21° 17′ 33″ Lindje

Paldenicë është një vendbanim në komunën e Hanit i Elezit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Paldonik.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]