Palu, Ellazë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Palu
Qytet
noform
Urë në Palu
Vendndodhja
Palu is located in Turqia
Palu
Palu
Vendndodhja e Kajseri në Turqi

Koordinatat: 38°42′14″V 39°57′04″L / 38.70389°V 39.95111°L / 38.70389; 39.95111

Administrimi
Shteti Flamuri Turqia
Provinca Ellazë
Kryetari i Bashkisë Said Dağoğlu
Partia AKP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 840 km2
Lartësia 1,050 m (m.n.d.)
Popullsia 18,922 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EET (+2)
Verore EEST (+3)
Kodi Postal 23500
Koordinatat 38° 42′ 14″ Veri

39° 57′ 04″ Lindje

Faqja Zyrtare www.palu.bel.tr

Palu është qytet dhe distrikt në provincën Ellazë, Turqi.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]