Panaja (Nartë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Panajë
Ελεούσα
Fshat
Vendndodhja
Panajë is located in Greqia
Panajë
Panajë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Nartës
Komuna e Nartës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 8′ 53″ Veri

20° 59′ 13″ Lindje

Panajë (greqisht: Ελεούσα/Eleoúsa) është fshat në qarkun i Nartës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Παναγία Ιμαρέτ/Panayía Imarét.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]