Pargny-les-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pargny-les-Bois
Komunë
noform
Pamje nga Pargny-les-Bois
Vendndodhja
Pargny-les-Bois is located in Franca
Pargny-les-Bois
Pargny-les-Bois
49°43′33″V 3°37′23″L / 49.725833333333°V 3.6230555555556°L / 49.725833333333; 3.6230555555556Koordinatat: 49°43′33″V 3°37′23″L / 49.725833333333°V 3.6230555555556°L / 49.725833333333; 3.6230555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.83 km2
Popullsia 129 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02591


Pargny-les-Bois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pargny-les-Bois ka një popullsi prej 129 banorë dhe sipërfaqe 6.83 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pargny-les-Bois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale