Parlavà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parlavà
Komunë
Vendndodhja
Parlavà is located in Spanjë
Parlavà
Parlavà

Koordinatat: 42°1′28″V 3°1′56″L / 42.02444°V 3.03222°L / 42.02444; 3.03222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.17 km2
Popullsia 383 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 1′ 28″ Veri

3° 1′ 56″ Lindje


Parlavà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Parlavà ka 383 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.17 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]