Parpeville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parpeville
Komunë
noform
Pamje nga Parpeville
Vendndodhja
Parpeville is located in Franca
Parpeville
Parpeville
49°47′06″V 3°32′45″L / 49.785°V 3.5458333333333°L / 49.785; 3.5458333333333Koordinatat: 49°47′06″V 3°32′45″L / 49.785°V 3.5458333333333°L / 49.785; 3.5458333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.82 km2
Popullsia 223 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02592


Parpeville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Parpeville ka një popullsi prej 223 banorë dhe sipërfaqe 15.82 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Parpeville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale