Parres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Parres
Komunë
Stema_figuraBandera de Parres.png
Vendndodhja
Parres is located in Spanjë
Parres
Parres

Koordinatat: 43°22′12″V 5°11′24″P / 43.37000°V 5.19000°P / 43.37000; -5.19000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oriente
Kryetari i Bashkisë Manuel Millán García González
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 126.08 km2
Popullsia 5842 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit parragués/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33540
Koordinatat 43° 22′ 12″ Veri

5° 11′ 24″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-parres.es


Parres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Parres ka 5842 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 126.08 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]