Pau (Italia)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Pau
Qytet
Vendndodhja
 Pau is located in Itali
 Pau
 Pau
39°47′28″V 8°48′04″L / 39.791°V 8.801°L / 39.791; 8.801Koordinatat: 39°47′28″V 8°48′04″L / 39.791°V 8.801°L / 39.791; 8.801
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.82 km2
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Popullsia 300 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09090
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Pau (Pàu) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 13.82 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 315 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 300 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Pau – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale