Paulo César Fonseca do Nascimento

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tinga
Të dhënat personale
Emri i plotëPaulo César Fonseca do Nascimento
Data e lindjes (1978-01-13) 13 Janar, 1978 (43 vjeç)
Vendi i lindjesPorto Alegre, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997-2003Grêmio
1999Kawasaki Frontale
2000Botafogo
2004Sporting Portugal
2005-2006Internacional
2006-2010Borussia Dortmund
2010-2012Internacional
2012-Cruzeiro
Ekipi kombëtar
2001–2007Flag of Brazil.svg Brazili4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Paulo César Fonseca do Nascimento (lindur më 13 Janar 1978) është një futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2001 2 0
2002 0 0
2003 0 0
2004 0 0
2005 0 0
2006 1 0
2007 1 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]