Pavant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pavant
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Pavant is located in Franca
Pavant
Pavant
48°57′12″V 3°17′05″L / 48.953333333333°V 3.2847222222222°L / 48.953333333333; 3.2847222222222Koordinatat: 48°57′12″V 3°17′05″L / 48.953333333333°V 3.2847222222222°L / 48.953333333333; 3.2847222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.43 km2
Dendësia 148 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02596


Pavant është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Pavant ka një popullsi prej 801 banorë dhe sipërfaqe 5.43 km², me një dendësi prej 148 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pavant – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale