Pavel Horváth

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pavel Horváth
Të dhënat personale
Emri i plotëPavel Horváth
Data e lindjes (1975-04-22) 22 Prill, 1975 (45 vjeç)
Vendi i lindjesPraha, Republika Çeke
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993Sparta Prague
1994-1996Jablonec
1996-2000Slavia Prague
2000-2001Sporting Portugal
2002Galatasaray
2002-2004Teplice
2004-2006Vissel Kobe
2006-2008Sparta Prague
2008-2015Viktoria Plzeň
Ekipi kombëtar
1999–2002Flag of the Czech Republic.svg Çekia19(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Pavel Horváth (lindur më 22 Prill 1975) është një ish-futbollist çek.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin çek ka luajtur 19 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of the Czech Republic.svg Çekia
Vite Ndeshje Gola
1999 6 0
2000 8 0
2001 2 0
2002 3 0
Gjithsej 19 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]