Peillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Peillon
Komunë
noform
Pamje nga Peillon
Stema_figura
Vendndodhja
Peillon is located in Franca
Peillon
Peillon
43°46′07″V 7°22′02″L / 43.768611111111°V 7.3672222222222°L / 43.768611111111; 7.3672222222222Koordinatat: 43°46′07″V 7°22′02″L / 43.768611111111°V 7.3672222222222°L / 43.768611111111; 7.3672222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.7 km2
Popullsia 1492 banorë
Dendësia 171 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06440
INSEE 06092


Peillon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Peillon ka një popullsi prej 1492 banorë dhe sipërfaqe 8.7 km², me një dendësi prej 171 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Peillon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale