Pelkosenniemi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pelkosenniemi
Pelkosenniemen kunta
Komunë
noform
Kisha në Pelkosenniemi
Stema_figura
Vendndodhja
Pelkosenniemi is located in Finlanda
Pelkosenniemi
Pelkosenniemi
Vendndodhja e Pelkosenniemi në Finlandë

Koordinatat: 67°6.5′V 27°31′L / 67.1083°V 27.517°L / 67.1083; 27.517

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Erkki Parkkinen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1916
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.pelkosenniemi.fi

Pelkosenniemi (finlandisht: Pelkosenniemen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]