Pelvoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pelvoux
Komunë
noform
Pamje nga Pelvoux
Stema_figura
Vendndodhja
Pelvoux is located in Franca
Pelvoux
Pelvoux
44°52′09″V 6°29′12″L / 44.869166666667°V 6.4866666666667°L / 44.869166666667; 6.4866666666667Koordinatat: 44°52′09″V 6°29′12″L / 44.869166666667°V 6.4866666666667°L / 44.869166666667; 6.4866666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 76.23 km2
Popullsia 475 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05340
INSEE 05101


Pelvoux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Pelvoux ka një popullsi prej 475 banorë dhe sipërfaqe 76.23 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pelvoux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale