Pembroke (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Pembroke (kthjellim).


Pembroke
—  qytet  —
Pamje nga Pembroke (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Kontea Renfrew
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°51′00″V 76°44′00″P / 45.850005°V 76.733338°P / 45.850005; -76.733338 (Pembroke)Koordinatat: 45°51′00″V 76°44′00″P / 45.850005°V 76.733338°P / 45.850005; -76.733338 (Pembroke)
Sipërfaqja 14,35 km2
Popullsia 14.360 banorë 2011
Dendësia 1.000,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 613
Kodi Postar K8A
Vendndodhja
Pembroke is located in Kanadaja
Pembroke
Pembroke
www.pembrokeontario.com/

Pembroke është një qytetKontea Renfrew, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 14.35 km² dhe popullsi 14360 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario