Penny Marshall

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Penny Marshall
Penny Marshall at the 1988 Emmy Awards cropped.jpg
Marshall, 1988
Informacione personale
Vendlindja The Bronx, New York, SHBA

Carole Penny Marshall lindi më 1943. Është një aktore dhe komediane amerikane.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.