Perafort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Perafort
Komunë
Vendndodhja
Perafort is located in Spanjë
Perafort
Perafort

Koordinatat: 41°11′33″V 1°15′24″L / 41.19250°V 1.25667°L / 41.19250; 1.25667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.6 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 1218 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43152
Koordinatat 41° 11′ 33″ Veri

1° 15′ 24″ Lindje


Perafort është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. Perafort ka 1218 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]