Peraleda de la Mata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Peraleda de la Mata
Komunë
Vendndodhja
Peraleda de la Mata is located in Spanjë
Peraleda de la Mata
Peraleda de la Mata

Koordinatat: 39°51′V 5°28′P / 39.850°V 5.467°P / 39.850; -5.467

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Peraleda de la Mata
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 92 km2
Lartësia 341 m (m.n.d.)
Popullsia 1420 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Peraleda de la Mata është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Peraleda de la Mata, të provincës Cáceres, në Extremadura. Peraleda de la Mata ka 1420 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 92 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]