Perla Negra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Perla Negra është telenovelë argjentinase e realizuar nën regji të Nicolás Del Boca dhe Gaita Aragona nga skenari i shkruar nga Eduardo Goldman dhe Enrique Torres. Kjo telenovelë për herë të parë u trasmetua në shtator rë vitit 1994 në itali. Kënga "El Amor" u kompozua nga Rafael Ferro dhe Roberto Livi, kurse u këndua nga : Andrea Del Boca. Ne Shqiperi u trasmetua nga telenorba shqiptare.

Aktoret dhe rolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Andrea Del Boca ... Perla Márquez Montifiori-Wanstein de Álvarez-Toledo alias Eva Pacheco-Güergo
 • Gabriel Corrado ... Tomás Álvarez-Toledo
 • María Rosa Gallo ... Rosalía Pacheco-Güergo
 • Henry Zakka ... Dante Andrade-Zamora
 • Norberto Díaz ... Fernando Álvarez-Toledo Jr.
 • Gino Renni ... Laureano Baggio Pacheco-Güergo
 • María Pía ... Lucila Álvarez-Toledo de Baggio
 • Eduardo Sapac ... Agustín Larreta
 • Millie Stegmann ... Malvina Baggio
 • Jorge D'Elía ... Fernando Álvarez-Toledo
 • Cecilia Maresca ... Renata Álvarez-Toledo
 • Facundo Arana ... Leonardo Bastidas
 • Raquel Casal ... Ibotí
 • Patricia Castell ... Blanca Pacheco-Güergo viuda de Baggio
 • Marcelo Cosentino ... Elías Baggio
 • Marcela Guerty ... Eva Pacheco-Güergo
 • Gustavo Guillén ... Matías Wolfenson
 • Regina Lamm ... Miss Helen Márquez-Montifiori
 • Mara Linares
 • José María López ... Zacarías Gómez
 • Guadalupe Martínez Uría ... Ariana
 • Carlos Rivkin ... León Wanstein
 • Marcela Ruiz ... Bruna
 • Viviana Sáez ... Ana María Rodríguez
 • Silvina Segundo (unknown episodes)
 • Humberto Serrano ... Horacio De La Canale
 • Rita Terranova ... María
 • Osvaldo Tesser ... Alan
 • Sandra Villaruel ...
 • Alfredo Zemma ... Benjamín Wanstein