Personi zyrtar i lartë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Personi zyrtar i lartë - nënkupton Presidentin, Kryeministrin, Kryetarin dhe deputetët e Kuvendit, ministrat, sekretarët e qeverisë, sekretarët permanentë, drejtorët e zyrave brenda ministrive gjyqtarët dhe prokurorët si dhe zyrtarët e lartë ndërkombëtarë në kuptim të Ligjit. [1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJIN KUNDËR KORRUPSIONIT Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine