Pes 2011

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Pro Evolution Soccer 2011 (i shkurtuar zyrtarisht si PES 2011 dhe i njohur si World Soccer: fitues i Njëmbëdhjetë 2011 në Japoni) është një video lojë futbolli në serinë Pro Evolution Soccer duke u zhvilluar dhe e publikuar nga Konami me ndihmën e prodhimit nga Ekipi Blue Sky. Loja u shpall më 9 shkurt 2010 dhe është vendosur të jetë lëshuar në mes të tetor dhe dhjetor 2010 mbi Nintendo Wii, PC, PlayStation 3, PlayStation 2, PlayStation Portable dhe Xbox 360. UEFA Liga e Kampionëve dhe të UEFA Europa League dhe do të paraqesë brenda lojës, dhe për herë të parë CONMEBOL Copa Libertadores do të jenë plotësisht të licencuar. Rimorkio e parë u lirua më 4 maj 2010. [6] Pastaj, një trailer E3 u lirua në qershor 2010, duke treguar disa nga tiparet e reja të lojës. Loja do të shohim edhe kthimin e Lionel Messi, si yll e saj mbulojnë.

Beglin Jim ITV-së është zbatuar si bashkë komentator i ri-për Jon kampion për PES 2011. Ai zëvendëson Mark Lawrenson i cili paraqiti në tri versionet e fundit së bashku me kampion.

Data e daljes[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 30 shtator 2010

Karakteristikat dhe Detajet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • PASIMET 360°-Eshte karateristica me e rendesisheme e PES 2011.Opzioni lejon lojatrin te kryej nje pasim me nje precision absolut.Fal ketij opzioni lojtari tani eshte ne grade te zgjedhi ne cfare kembe te pasoje topin shokut te skuadres.Opzioni eshte fiksuar ne padin e djathte te joistick.
 • Kontrolli Totali - 360-shkallë duke kaluar raporti është zgjeruar përmirësimin e kontrollit mbi çdo të kalojë, e shtënë, hedh-në, përmes topin dhe lofted përmes balls. Kjo i lejon përdoruesit të kalojë topin në hapësirë, dhe të shkojë të luajë e tyre me liri të plotë. Lojtaret duhet pikërisht kalon peshën e tyre dhe të dytë me mend shkon e-mates e ekipit të tyre në mënyrë që të shfrytëzojnë lëvizjen e tyre. Lojtaret mund edhe të ushtrojnë presion ndaj kundërshtarëve të forcave të tyre topin.
 • Shot dhe qëndrueshmëri Matës - të dhënat e vlerësuar nivelin e saktë lojtar e palestër. Vazhdimisht sprinting do të ndikojë në lëvizjet e lojtar dhe do të ketë një të ndikojë negativisht në statistikat e tij me kalon duke shkuar së bashku humbur me një humbje të përgjithshme prej ritmit.
 • E re mbrojtës UA - Mbrojtës tani do të mbajë qëndrimet e tyre të natyrshme, nuk ndiqte çdo top që hyn në fushën e tyre, duke preferuar të mbyllur sulmues dhe t'i detyrojë ata në një gabim.Ky sistem qendron ne faktin qe nje mbrojtes ka tre zgjidhje per te ndalur mbrojtesin:

1)mbrojtesi tenton te ndaloj lojtarin kundershtarin me nje nderhyrje direkte 2)mbrojtesi therret lojtarin e skuadres per te mbajtur nen pression lojtarin kundershtar3)mbrojtesi mban distanzen nga sulmuesi duke pritur arritjen e nje lojtare te squadres per te kryer nderhyrjen kunder sulmuesit.Keto karateristika mundesojne nje veshtirsi me te madhe per arritjen e nje fitore(ndryshe nga versionet e kaluara ,ku ky aspekt ishte pak i percaktuar)

 • Animacion dhe Player Fizika - animacion në lojë ka qenë reworked plotësisht, me lojtarët gëzojnë nje levizje me natyrale , lëvizjet natyrore, me përshpejtim të më realiste dhe inerci pastaj lojrat e mëparshme(pasi dukete akoma se topi eshte i telekomanduar). Fizike në mes të lojtarëve është përmirësuar gjithashtu, që ishte një prioritet i kërkuar në forumet PES. Jostling dhe bllokimin e tani duket mahnitëse, ndërsa ka një shumëllojshmëri më të madhe të bindës trajtimin e stileve. animacion Ambient shton edhe pafundësisht në atmosferë në lojë, si lojtarë të sillet realisht kur jashtë topin, dhe në këmbë dhe të drejtuar me stile të ndryshme individuale.
 • Shpejtësia e Play - Me një nivel të ri të kontrollit, ritmi i luajnë ndryshon në varësi të situatave. Loja do të ndizet në jetën e si-sulmet kundër të hyjë në lojë, por lojtarët mund të diktojë ritmin e ngadaltë me anë të ndërtuar apo shfrytëzuar hapësira për rritje përpara. Kjo është e vështirë për të bërë shkon gjatë nga mesfushë, dhe të luajë me sukses do të varet në bërjen e kalon shpejtë për t'i lënë vend.
 • Estetikë - animacion fytyrës është zgjeruar nga PES 2010. Gjithashtu, PES 2011 përfshin mbi 1000 animacione të gjitha re-cilat janë rikrijuar nga e para duke përdorur rreth 100 orë e levizjes kapur videon. Çdo aspekt i lëvizjes lojtar ka qenë reworked, me shkon më organike, kthehet, hedh-ins, prek, dhe ndërveprim. Lojtarët mënyrë të përshpejtuar dhe të ngadalësojë është edhe më e natyrshme, ndërsa replays shfaqin elementet e levizjes turbullira që të sjellin qëllimet tuaja për të ruajtur jetën e gjallë.Ky permiresim eshte ber fal nje motori grafic te ri.
 • Taktike dhe Strategji - Një gjitha të ri "drag and drop" mekanizëm që mund të përdoret në çdo aspekt të menaxhimit të ekipit, jo vetëm Substitutions apo ndryshimet e formimit. Këto rregullime janë të animuar edhe për të nxitur të kuptuarit më të mirë të luan që janë ndryshuar.
 • Cilësimet shtirje - PES 2011 lejon përdoruesit të hartë masa e tyre të preferuar sekuenca duke përfshirë një gamë të gjerë të shkathtësive delikate, feints dhe kthehet, për të rrinë të drejtë analoge.
 • Master Lidhja Online - Për herë të parë në seri, Master Lidhja do të jetë online për lojë. Përdoruesit do të jetë në gjendje për të luajtur kundër njëri-tjetrit me dy skuadrat e tyre të ndërtuar.
 • Combinazion finte - Ky opzion i lojon lojtarit te kryej finte me padin e djathete.
 • Edit stadium-Menuja qe lejon kreimin e nje stadiumi sipas lookut qe lojtari deshiron.Keta stadium mund te perdoren ne Master ligue,ndeshje miqesore etj.
 • Pes shop - Nje menu qe mundosen blerjen e disa artikujve sportive extra(topa futbolli me formen e nje shisheje,karamenleje,top di viteve 60-70 etj,prerje flokesh extra,lojtaret klasik,kombetaret klasike etj).Per te blere keto acesor eshete e nevojshme qe lojtari te paguaj pik(pik qe fitohen gjate ndeshjeve miqesore,fitmit te kampionatit etj)
 • Soundtrack Customisable - Ju tani do të jetë në gjendje për të krijuar një muzikë porosi duke përdorur muzikën tuaj.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kupa e mëposhtme janë të licencuara Konkurse plotësisht.

 • UEFA Champions League Evropë
 • UEFA Europa Europa League
 • Amerika e Jugut CONMEBOL Copa Libertadores
 • Superkupa Europiane (fituesi i Champions League vs Europa League)
 • Kupa e botes per clube
 • Seria A ,Tim
 • Eurodivision
 • Ligue 1

Klubet në pamje të parë në video E3 Trailer[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klubet e vijuese dhe shtetasve të ekipeve të shfaqet në pamje të parë në video E3 Trailer: [7]

 • Manchester Angli Bashkuara të Amerikës
 • Itali Inter
 • Itali A.S Roma
 • Spanja FC Barcelona
 • Real Madrid Spanjë C.F.
 • Argentina Estudiantes de La Plata
 • Brazil Cruzeiro
 • Brazil São Paulo F.C
 • Brazil SC Internacional

Campionatet e disponueshem[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Premier League (Manchester Unitet me licenze dhe 19 club pa licenze),campionati pa licenze
 • Ligue 1 (20 club me licenze),campionati me licenze
 • Serie A (20 club me licenze),campionati me licenze
 • Eredivisie (18 club me licenze),campinati me licenze
 • Liga (14 club me licenze-->Almería, Athletic Bilbao, Atlético Madrid, Barcellona, Deportivo de La Coruña, Espanyol, Getafe, Maiorca, Racing Santander, Real Madrid, Real Saragozza, Sporting de Gijón, Valencia e Villareal me licenze dhe 6 club pa licenze),

Ekipet e shteteve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Gjermania
 • Itali
 • Holanda
 • Portugali
 • Bregut të Fildishtë
 • Argentina


Stadiume pas paraqitjes së figurës së parë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Angli Old Trafford
 • Konami stadiumin Japoni (Yokohama International Stadium)

Video te PES 2011[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Link me site mbi PES 2011[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]