Peshorja (yjësia)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Peshorja është yjësi e horoskopit. Emri latin është Libra dhe simboli është Libra.svg (♎). Gjendet mes Virgjëreshës në përëndim dhe Akrepit në lindje.

Peshorja