Peshqit (yjësia)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Peshqit

Peshqit është yjësi e horoskopit. Emri latin është Pisces dhe shtrihet ndërmjet Ujorit dhe Dashit. Simbolin e ka Pisces.svg (♓).