Peter Utaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Peter Utaka
Të dhënat personale
Emri i plotëPeter Utaka
Data e lindjes (1984-02-12) 12 Shkurt, 1984 (36 vjeç)
Vendi i lindjesEnugu, Nigeria
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003-2004Maasmechelen
2004-2007Westerlo
2007-2008Royal Antwerp
2008-2012Odense
2012-2013Dalian Aerbin
2013-2014Beijing Guoan
2014Shanghai Shenxin
2015-Shimizu S-Pulse
Ekipi kombëtar
2010–2011Stampa:NGAf8(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Peter Utaka (lindur më 12 Shkurt 1984) është një futbollist nigerian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin nigerian ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:NGAf
Vite Ndeshje Gola
2010 1 1
2011 7 2
Gjithsej 8 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]