Peterborough (Kanada)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Peterborough (kthjellim).


Peterborough
—  qytet  —
flamuri_figura
Pamje nga Peterborough (Kanada)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Kontea Peterborough
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°18′00″V 78°19′00″P / 44.3°V 78.316667°P / 44.3; -78.316667 (Peterborough)Koordinatat: 44°18′00″V 78°19′00″P / 44.3°V 78.316667°P / 44.3; -78.316667 (Peterborough)
Lartësia 195 m (m.n.d)
Sipërfaqja 58,4 km2
Popullsia 74.898 banorë 2006
Dendësia 1.282,5 banorë/km2
Prefiksi 705
Kodi Postar K9H, K9J, K9K, K9L
Vendndodhja
Peterborough is located in Kanadaja
Peterborough
Peterborough
Peterborough – harta_foto
www.peterborough.ca/

Peterborough është një qytetKontea Peterborough, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 58.4 km² dhe popullsi 74898 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario