Petroci (Lebanë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petroc
Петровац
Fshat
Vendndodhja
Petroc is located in Serbia
Petroc
Petroc

Koordinatat: 42°56′26″V 21°33′55″L / 42.94056°V 21.56528°L / 42.94056; 21.56528

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Lebanë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 565 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 56′ 26″ Veri

21° 33′ 55″ Lindje

Petroc (serbisht: Петровац/Petrovac) është fshat në komunën e Lebanës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]