Petroci (Prokuplë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petroc
Петровац
Fshat
Vendndodhja
Petroc is located in Serbia
Petroc
Petroc

Koordinatat: 43°19′16″V 21°34′51″L / 43.32111°V 21.58083°L / 43.32111; 21.58083

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Prokuplë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 19′ 16″ Veri

21° 34′ 51″ Lindje

Petroc (serbisht: Петровац/Petrovac) është fshat në komunën e Prokuplës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]